Zamknij

Samolot poważnie uszkodzony przez grad. Maszyna musiała awaryjnie lądować

09.07.2020 09:47
Delta Airlines uszkodzony
fot. Twitter/RT

Samolot linii Delta Air Lines musiał awaryjnie lądować na lotnisku JFK w Nowym Jorku. W czasie lotu dziób maszyny został poważnie uszkodzony. Początkowo podejrzewano, że to efekt zderzenia z ptakami. Późniejsze kontrole potwierdziły, że powodem zniszczeń było gradobicie.

Airbus A319 Delta Air Lines leciał z Florydy na lotnisko Nowy Jork-LaGuardia z 42 pasażerami na pokładzie. W czasie rejsu piloci zgłosili jednak problemy mechaniczne. Maszyna została przekierowana na port lotniczy JFK w Nowym Jorku. 

Samolot Delta Air Lines uszkodzony przez grad

Chociaż samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku, pasażerowie zgłaszali złe samopoczucie wywołane mocnymi turbulencjami. Opublikowane w sieci zdjęcia airbusa Delta Air Lines pokazują poważne uszkodzenia dziobu samolotu. 

Jest to bardzo newralgiczny punkt, ponieważ w dziobie znajdują się anteny meteorologiczne oraz inne urządzenia awioniczne, które wpływają na zdolność samolotu do wykrywania złych warunków pogodowych i ostrzegania pilotów, jeśli zbliżają się do "niebezpiecznego" terenu.

Początkowe raporty wskazywały, że powodem zniszczeń maszyny było stado ptaków, które uderzyły w maszynę. Jak podali jednak przedstawiciele linii Delta Air Lines, przyczyną wgnieceń w dziobie samolotu był grad. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) rozpoczęła pełne dochodzenie w celu dokładnego zbadania tej sprawy. 

Źródło: Business Insider