Zamknij

Grecja ułatwi wjazd niezaszczepionym turystom. Już nie będzie potrzebny test PCR

16.06.2021 14:01
Grecja ułatwi wjazd niezaszczepionym turystom. Już nie będzie potrzebny test PCR
fot. SHUTTERSTOCK

Władze Grecji już niebawem mają wprowadzić łagodniejsze zasady wjazdu dla niezaszczepionych turystów. Sprawdź, jakie warunki trzeba będzie teraz spełnić przy przekraczaniu granicy.

Grecja to jeden z ulubionych letnich kierunków Polaków. Nic dziwnego, kraj ten kusi nie tylko piaszczystymi plażami i urokliwymi zakątkami, ale także dobrym jedzeniem i przystępnymi cenami. Mieszkańców naszego kraju z pewnością zatem ucieszy fakt, że już wkrótce mają zostać wprowadzone łagodniejsze zasady wjazdu do Grecji.

Wakacje 2021. Grecja ułatwi wjazd niezaszczepionym turystom

Jak podaje portal Rp.pl za "Greek Travel Pages", minister turystyki Harry Teocharis podczas spotkania z gubernatorem Centralnej Macedonii Apostolosem Tzitzikostasem zapowiedział, że w najbliższych dniach Grecja zezwoli na wjazd do kraju na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego.

Teocharis podkreśla, że dopuszczenie badań na przeciwciała rozwiąże problem drogich testów PCR.

Rzeczywiście test antygenowy jest o wiele tańszy i szybszy do wykonania w porównaniu z badaniem molekularnym wykonywanym metodą RT-PCR.

Nie wiadomo jednak jeszcze dokładnie, kiedy wynik testu antygenowego zostanie dopuszczony jako warunek wjazdu do kraju. Prawdopodobnie - jak powiedział minister turystyki - nastąpi to w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że obecnie, aby wjechać do Grecji bez kwarantanny, należy okazać Unijny Certyfikat Covidowy albo certyfikat szczepień wystawiony przez władze krajowe, negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu PCR, który należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem lub zaświadczenie potwierdzające przebycie COVID-19.

RadioZET.pl/Rp.pl