Zamknij

Grecja zaktualizowała zasady wjazdu. Wprowadziła trzy istotne zmiany

09.06.2021 08:51
Grecja zaktualizowała zasady wjazdu. Wprowadziła trzy istotne zmiany
fot. SHUTTERSTOCK

Nowe zasady wjazdu do Grecji zaczęły obowiązywać w poniedziałek, 7 czerwca. Wprowadzone zostały trzy istotne zmiany, które dotyczą wieku testowania dzieci, długości kwarantanny oraz Unijnego Certyfikatu Covidowego.

Grecja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Nie ma się co dziwić. Kraj ten kusi malowniczym krajobrazem, urokliwymi miasteczkami, a także fantastyczną pogodą i różnorodnością. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani relaksu marzący o błogim wypoczynku na piaszczystej plaży, jak i ci, którzy urlop planują spędzić nieco aktywniej. Przed podróżą do tego wyjątkowego kraju, warto sprawdzić aktualne zasady wjazdu do Grecji. 

Grecja z nowymi zasadami wjazdu. Zmienił się m.in. wiek testowania dzieci

Nowe zasady wjazdu do Grecji, które zaczęły obowiązywać 7 czerwca, dotyczą trzech istotnych kwestii. Po pierwsze od poniedziałku można wjechać do tego kraju na podstawie  Unijnego Certyfikatu Covidowego. Taki paszport potwierdza przyjęcie szczepionki na koronawirusa, bycie ozdrowieńcem lub posiadanie negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19.

Warto tutaj wspomnieć, że Unijny Certyfikat Covidovy nie jest jedynym dokumentem, który uprawnia do przekroczenia greckiej granicy. Nadal ważność zachowały certyfikaty szczepień wystawione przez władze krajowe, negatywny wynik testu PCR oraz zaświadczenie potwierdzające przejście koronawirusa.

Druga zmiana dotyczy wieku testowania dzieci. Do tej pory testowi poddane musiały zostać wszystkie osoby od 5. roku życia. Teraz ujemny wynik testu muszą okazać wszyscy podróżni powyżej 6. roku życia. 

Trzecią i ostatnią zmianą w zasadach wjazdu do Grecji jest długość kwarantanny. Nadal turysta, który po przylocie do tego kraju, okaże się, że jest zarażony, będzie musiał poddać się izolacji. Zmienił się jednak czas jej trwania - wcześniej było to 14 dni, a teraz 10 lub - jeśli podróżny jest zaszczepiony - 7 dni.

RadioZET.pl/Bankier.pl