Zamknij

First Cliff Walk: kładka spacerowa w Alpach. Atrakcja tylko dla odważnych

Nina Czochara
09.10.2019 08:37
First Cliff Walk Grindelwald
fot. Shutterstock

First Cliff Walk to kładka spacerowa w Szwajcarii przyklejona do pionowej ściany zbocza Alp. Z kładki przechodzi się do jeszcze bardziej przerażającego mostu wiszącego. Ta ekstremalna atrakcja cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. 

Grindelwald First Cliff Walk, jak brzmi pełna nazwa tej atrakcji, to połączenie kładki spacerowej, mostu wiszącego oraz platformy widokowej. Atrakcja dostępna jest dla turystów przez cały rok.

Kładka spacerowa i most wiszący w Alpach

Trasę First Cliff Walk wytyczono wzdłuż stromej ściany szczytu First w szwajcarskich Alpach. Pokonując ją, turyści pod stopami mają przepaść, a nad głową skały. Ta trasa z pewnością nie spodoba się osobom z lękiem wysokości. Z przyczepionej do zbocza kładki przechodzi się na jeszcze bardziej przerażający, 40-metrowy most wiszący. Ostatnim punktem "spaceru w chmurach" jest platforma widokowa

To właśnie platforma widokowa została otwarta dla turystów jako pierwsza. Z czasem dobudowano kładkę i most wiszący - First Cliff Walk. Trasa prowadzi od zachodniej strony szczytu, poprzez strome zbocza, w stronę górskiej chatki będącej hostelem i restauracją. 

Stworzenie takiej konstrukcji na wysokości stanowiło niemałe wyzwanie dla instruktorów i osób wykonujących ten projekt - duża część prac była wykonywana przez robotników wiszących na linach. Wszystko zostało jednak zaplanowane i wykonane ze szwajcarską precyzją.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC