Zamknij

Gruzja przedłuża zakaz lotów. Turyści muszą odłożyć wakacje na później

26.06.2020 12:59
Gruzja
fot. Shutterstock

Gruzja przedłużyła zakaz lotów międzynarodowych co najmniej do końca lipca. Tamtejszy rząd wycofał się z wcześniejszej zapowiedzi, że otwiera granice dla zagranicznych turystów od 1 lipca - informuje agencja Reuters. Powodem takiej decyzji ma być wzrost zachorowań na COVID-19 w sąsiednich krajach.

Informacja o otwarciu granic Gruzji dla zagranicznych turystów została podana już maju. Linie lotnicze zdążyły rozpocząć sprzedaż biletów - Wizz Air od lipca planował loty do Kutaisi z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Z kolei LOT zachęcał do planowania urlopu w Gruzji (loty z Warszawy do Tbilisi) w ramach specjalnej wakacyjnej oferty. Teraz okazuje się, że plany przewoźników są nieaktualne. 

Gruzja: loty możliwe od 1 sierpnia

Gruzińska Agencja Lotnictwa Cywilnego poinformowała, że zakaz lotów międzynarodowych zostaje przedłużony przynajmniej do 31 lipca, zatem najwcześniejszym możliwym terminem na podróż do Gruzji jest sierpień. Jako powód podano wzrost liczby zakażeń koronawirusem w sąsiednich państwach. 

– Decyzja o wznowieniu regularnego ruchu lotniczego zostanie podjęta na podstawie sytuacji epidemicznej na świecie i w Gruzji – podano w komunikacie Agencji.

Gruzja jest jednym z krajów, które nie zostały szczególnie mocno dotknięte pandemią. Dzięki wprowadzonym restrykcjom liczba zakażonych w tym państwie nie przekroczyła 1000 osób, z czego 14 to ofiary śmiertelne. 

Źródło: Reuters, Fly4free.pl