Zamknij

Hel zamknięty dla turystów? Burmistrz chce wprowadzić zakaz wjazdu

Nina Czochara
23.03.2020 16:34
Hel
fot. Shutterstock

W związku z tłumem turystów, który w weekend pojawił się na Półwyspie Helskim, burmistrz Helu wysłał specjalne pismo do wojewody pomorskiego. Chodzi o wprowadzenie czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na półwysep dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

Jak podaje PAP, burmistrz Helu, Mirosław Wądołowski, wysłał w poniedziałek pismo do wojewody pomorskiego w tej sprawie. Chce wprowadzić zakaz wjazdu na Półwysep Helski dla tych, którzy przyjeżdżają tu w celach turystycznych i rekreacyjnych.

Koronawius. Burmistrz chce zamknąć Hel

Informacja o chęci wprowadzenia zakazu wjazdu na półwysep, pojawiła się także na facebookowym profilu Urzędu Miasta Helu.

- Wystąpiłem również do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o prowadzenie postępowań, zmierzających do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, wynikających z naruszenia przepisów związanych z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania - poinformował burmistrz na stronie Urzędu Miasta Helu.

Burmistrz dodaje, że na podstawie ograniczeń wprowadzonych przez rząd, wszystko, co związane jest z turystyką i przemysłem czasu wolnego, jest zamknięte. Mowa tu o pubach, restauracjach, kinach czy fokarium, tymczasem turyści tłumnie przybywają na cypel.

- Nie chodzi nam o to, żeby wprowadzić szlaban, wystarczą dwa patrole, które będą zatrzymywać turystów i informować o stanie zagrożenia i zwracać uwagę, że to nie jest czas na wycieczki turystyczne - wyjaśnia burmistrz cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

W ostatni weekend miejscowości nadmorskie przeżywały najazd zmotoryzowanych turystów. Na niektórych parkingach przy plażach trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania.

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 684, osiem osób zmarło - podało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP/NC