Zamknij

Hiszpanie przychodzą o 6 rano do barów w pidżamach. Nietypowa promocja lokali

12.04.2021 13:38
Hiszpanie przychodzą o 6 rano do barów w pidżamach. Nietypowa promocja lokali
fot. SHUTTERSTOCK

W Saragossie, mieście położonym w północno-wschodniej Hiszpanii, modne stało się przychodzenie do barów w pidżamach o godzinie 6:00 rano w niedzielę. Wszystko przez nietypową promocję kilku lokali skierowaną do "rannych ptaszków" chętnych na "pidżama party".

Jak podaje PAP, niektóre bary i puby w Saragossie od godziny 6:00 rano w niedzielę (kończy się wtedy godzina policyjna), zapraszają klientów ubranych wyłącznie w pidżamy, czyli tak, jak zwykle chodzi się o tej porze w domach.

Hiszpania. "Pidżama party" przed lokalami w Saragossie

W każdą niedzielę ostatniego miesiąca w kilku lokalach w Saragossie można znaleźć atrakcyjne promocje przeznaczone dla "rannych ptaszków", którzy chętni są na "pidżama party".

Pierwsze piwo - gratis, jeżeli jesteś w piżamie, następne za 2 euro, kieliszek likieru - 1 euro - zachęca bar Modo Tavern na Facebooku.

Kawa, piwo, kieliszek likieru i hamburger, ale przede wszystkim dużo śmiechu i dobrej zabawy w nieformalnej atmosferze mają przerwać monotonię pandemii COVID-19. 

Lokale gastronomiczne liczą jednak przede wszystkim na zarobek. Sektor restauracyjny, jeden z głównych motorów gospodarczych Hiszpanii, został mocno dotknięty skutkami pandemii. Inicjatywa #PijameoZaragoza ma na celu przyciągnięcie klientów przy maksymalnym wykorzystaniu dozwolonego czasu otwarcia lokali, a przy tym udowodnienie, że bary i restauracje są miejscami bezpiecznymi.

Mamy maseczki, żele dezynfekujące, utrzymujemy zalecane odległości - zapewnił jeden z pracowników baru w rozmowie z telewizją TeleCinco.

Pomysł porannego "piżama party" zyskuje na popularności i przyłączają się do niego nowe lokale. Już zakłada się, że inicjatywa dotrwa do czasu, kiedy COVID-19 będzie wspominany tylko jako zły sen.

Przypomnijmy, że co najmniej do 9 maja, kiedy dobiegnie końca stan zagrożenia epidemicznego, bary i restauracje w Hiszpanii będą czynne do godziny 22 ze względu na obowiązującą godzinę policyjną, a liczba klientów, którzy mogą przebywać wewnątrz lokalu, pozostanie ograniczona do 30 procent miejsc.

RadioZET.pl/PAP(Grażyna Opińska)