Zamknij

"Hiszpańska tancerka" na plaży w Australii. Zdjęcie niezwykłego zwierzaka obiegło sieć

22.01.2021 09:41
Plaża w Australii
fot. Shutterstock

Na brzegu Zatoki Koralowej w Australii zaobserwowano niesamowite zwierzę. Na plaży pojawiła się "hiszpańska tancerka". Ten wyjątkowy ślimak może sprawiać niepokojące pierwsze wrażenie, ale po chwili ono ustępuje. Musicie zobaczyć, jak wygląda.

Australia to kontynent, który słynie z różnorodności gatunkowej zwierząt i roślin. Właśnie tutaj spotkamy kangury, koale, wombaty, dingo czy emu - na wolności żyją one tylko w tym regionie. Jednak to nie koniec egzotycznych egzemplarzy, których widok zapiera dech w piersiach.

Całkiem niedawno u wybrzeży Australii zauważono niezwykły pomarańczowo-czerwony obiekt. Okazało się, że w Zatoce Koralowej pojawiła się unikatowa "hiszpańska tancerka". Ten niesamowity ślimak robi piorunujące wrażenie. Zresztą sami zobaczcie.

"Hiszpańska tancerka" na plaży w Australii

W połowie stycznia u wybrzeży Australii pojawiło się tajemnicze zwierzę. Na jednej z plaż Zatoki Koralowej zaobserwowano "hiszpańską tancerkę". Jest to ślimak nagoskrzelny, który nazwę zawdzięcza swojej soczystej barwie, a także ruchowi, jaki wykonuje w trakcie pływania - jedno i drugie przywodzi na myśl spódnicę tancerki flamenco.

Okaz, który bardzo rzadko pojawia się w pobliżu plaż, ma płaski kształt i może mierzyć nawet 90 cm. Najczęściej jednak osiąga ok. 30 cm długości. Na spotkanie z "hiszpańską tancerką" mogą liczyć przede wszystkim osoby nurkujące na głębokości ok. 15 m.

Ślimak ten występuje w wodach oceanicznych i morskich w okolicach Australii, Japonii, Filipin, Hawajów czy Tanzanii. Fascynujący jest jego sposób poruszania się. Kiedy zwierzę płynie, jego ciało faluje jak wspomniana wyżej spódnica tancerki flamenco. Natomiast podczas poszukiwania pokarmu w rafie koralowej ślimak zwija swoje ciało, które wtedy przypomina rulon.

Chcielibyście zobaczyć coś takiego na własne oczy?

Źródło: WP Turystyka