Zamknij

W podwoziu samolotu znaleziono ciało mężczyzny. Trwa śledztwo

20.04.2021 13:20
Holandia. W podwoziu samolotu znaleziono ciało mężczyzny. Trwa śledztwo
fot. SHUTTERSTOCK

Pod samolotem, lecącym z Nigerii na lotnisko położone w stolicy Holandii, zostało znalezione ciało mężczyzny. Prawdopodobnie był pasażerem na gapę, który próbował nielegalnie dotrzeć do Europy. Obecnie prowadzone jest dochodzenie, które ma ustalić tożsamość mężczyzny oraz przyczynę jego śmierci.

Do tego dramatycznego odkrycia doszło w poniedziałek po południu na międzynarodowym lotnisku Schiphol położonym w Amsterdamie, stolicy Holandii. Ciało mężczyzny zostało znalezione wewnątrz kadłuba samolotu lecącego z Lagos w Nigerii.

W samolocie znaleziono ciało mężczyzny. Trwa dochodzenie

Holenderskie władze rozpoczęły śledztwo, które ma ustalić tożsamość mężczyzny znalezionego w samolocie oraz przyczynę jego śmierci. Wstępnie uważa się jednak, że zmarł w wyniku hipotermii spowodowanej ekstremalnymi temperaturami, które panowały w podwoziu lecącego prawie siedem godzin samolotu. 

Jak czytamy na portalu Airlive.net, nierzadko migranci próbują dotrzeć do Europy, ukrywając się w samolotach, a zwłaszcza w ich podwoziach. Jeśli uda im się przeżyć niezwykle niebezpieczną podróż, mogą próbować ubiegać się o azyl.

Mężczyzna zaszył się w nadkole samolotu. Prawdopodobnie zmarł z powodu niskich temperatur, które panowały tam w czasie lotu - powiedział rzecznik prasowy Royal Netherlands Marechaussee.

Przypomnijmy, że na początku tego roku pisaliśmy o 16-letnim chłopcu z Kenii, który także ukrył się w podwoziu samolotu lecącego z Londynu do Holandii. Nastolatek z ciężką hipotermią trafił do szpitala. Rzecznik holenderskiego portu podkreślił, że to "cud, że chłopiec przeżył". 

RadioZET.pl/Airlive.net/Onet.pl