Zamknij

Holandia szuka osób na 7-dniowy urlop na Kanarach. Tak udowodni, że wyjazdy w pandemii są możliwe

19.04.2021 14:43
Turystka na wakacjach
fot. Shutterstock

Biuro podróży TUI i holenderski rząd poszukują osób, które byłyby chętne spędzić tygodniowy urlop na Wyspach Kanaryjskich - dokładnie na Gran Canarii. W ten sposób władze kraju chcą udowodnić, że wakacje w czasie pandemii mogą być bezpieczne. Zobaczcie, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wziąć udział w takim programie.

Jakiś czas temu pisaliśmy o eksperymencie firmy Sunweb we współpracy z holenderskim rządem. Biuro podróży wpadło na pomysł zabrania prawie 200 osób na testowe wakacje. Tygodniowy pobyt na greckiej wyspie Rodos miał udowodnić, że urlop w pandemii jest możliwy. Chętni na wyjazd zostali uprzedzeni o tym, że pojadą, ale tylko jeśli będą się trzymać ściśle określonych reguł - okażą wynik testu na koronawirusa, który zrobili przed podróżą, nie będą mogli opuszczać ośrodka wypoczynkowego, a także po powrocie będą musieli zrobić ponowne badanie na COVID-19 i poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Tym razem z podobną inicjatywą wyszła marka TUI. We współpracy z linią Corendon i rządem Holandii szuka ochotników, którzy polecą na tydzień na wakacje na Gran Canarię. Ten wyjazd będzie się różnił od greckiego jedną ważną rzeczą - turyści będą mogli wychodzić poza teren ośrodka, w którym zostaną zakwaterowani.

Holandia szuka chętnych na urlop na Kanarach. Chce udowodnić, że wyjazdy w pandemii są bezpieczne

Kolejne biuro podróży chce wysłać turystów na wakacje i przy okazji udowodnić, że wyjazdy w pandemii są możliwe i bezpieczne. Tym razem TUI we współpracy z linią lotniczą Corendon i z holenderskim rządem zamierza zrealizować taki pomysł.

Firma poszukuje chętnych na tygodniowy wyjazd na Gran Canarię. Zgłoszenia mogą składać osoby w wieku od 18 do 70 lat, mieszkające w Holandii. Ostateczne wybranych zostanie 180 osób (90 będą stanowili klienci TUI, a 90 marki Corendon), które na początku maja wylecą wziąć udział w eksperymencie.

Wybrane zostaną osoby reprezentujące różne grupy wiekowe. Ten projekt będzie się różnił od pierwszego jedną rzeczą - na wyspie z kolei będą oni mogli poruszać się bez przeszkód. Poprzedni uczestnicy, którzy lecieli na Rodos, nie mogli wychodzić poza obszar hotelu, w którym spali. Warto jednak wspomnieć o tym, że zarówno w pierwszym, jak i w drugim teście koszt wyprawy pokrywają turyści - nie organizacje, które organizują wycieczkę.

Ten testowy urlop ma na celu udowodnienie, że wakacje w pandemii koronawirusa są możliwe i bezpieczne. Wybralibyście się na takie wakacje?

Źródło: Fly4free