Zamknij

Hollywoodzki aktor nagrał film promujący Polskę. Nagranie podbija sieć

20.11.2020 15:35
Kraków
fot. Shutterstock

Znany amerykański aktor, Joseph Gordon-Levitt, stworzył film, w którym pokazuje piękno i różnorodność Polski. Ponad minutowe nagranie składa się z kilkudziesięciu zdjęć oraz nagrań przesłanych przez internautów. Promujące nasz kraj wideo "List do Polski" bardzo szybko obiegło sieć. 

Joseph Gordon-Levit zamieścił we wrześniu na swoim fanpage'u na Facebooku zdjęcie bazyliki z Rybnika. W poście poprosił internautów o przesyłanie zdjęć i filmów z Polski. Potrzebował ich do stworzenia nowej wideokreacji do platformy Platforma HitRecord, która zrzesza artystów z całego świata. To właśnie dzięki podesłanym aktorowi materiałom powstało niezwykłe nagranie "Letter to Poland" ("List do Polski") przedstawiające magię naszego kraju. 

"List do Polski". Joseph Gordon promuje nasz kraj [WIDEO]

Trwające ponad minutę nagranie ukazuje piękno i różnorodność polskiego krajobrazu, architektury i kultury.

"Oto magia Polski. W sercu miasta pulsującego energią możesz spacerować po brukowanych uliczkach, mijać muzyków grających lepiej, niż jakiekolwiek radio" –  takimi słowa rozpoczyna się nagranie.

Zobacz także

Na krótkim wideo można zobaczyć zdjęcia z różnych zakątków Polski m.in. Rybnika, Warszawy, Krakowa oraz widoki ukazujące piękno polskiej natury - Bałtyk czy górskie szczyty. Są też ukazane fragmenty Marszu Równości oraz obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.

Przez tę "filmową wycieczkę" prowadzi głos narratora, zachwalającego nie tylko piękno naszego kraju, ale też polską kuchnię, energię miast oraz możliwości komunikacyjne i łatwość w przemieszczaniu się. 

Po tym, jak film został zamieszczony na Facebooku aktora, cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno polskich, jak i zagranicznych mediów. 

Nagranie "List do Polski" jest jednym z projektów aktora tworzonego do nowo powstałej platformy HitRecord. Miejsce to ma być przestrzenią do publikacji wideo i dzielenia się sztuką tworzoną przez młodych artystów z całego świata.