Zamknij

Luksusowy hotel na wodzie. Arctic Bath w Szwecji robi ogromne wrażenie

Redakcja
06.02.2020 14:39
Arctic Bath Hotel w Szwecji
fot. arcticbath.se

Powstał na wodzie, w otoczeniu gęstego lasu, a wyglądem przypomina... ptasie gniazdo. Niesamowity hotel Arctic Bath, którego budowa rozpoczęła się w 2017 roku, jest już gotowy i dostępny dla turystów. Choć ceny noclegu zdecydowanie nie należą do najniższych, chętnych nie brakuje. Zdjęcia obiektu robią ogromne wrażenie.

Arctic Bath został wybudowany w miejscowości Harads, w samym sercu szwedzkiej Laponii. Za projekt tego obiektu odpowiadają Bertil Harström i Johan Kauppi. W czasie tworzenia hotelu architektom przyświecał jeden cel - dać ludziom miejsce, w którym poczują się blisko natury. Właśnie dlatego przy budowie obiektu użyto lokalnego drewna i kamieni, a we wnętrzach wykorzystano tekstylia i skóry od szwedzkich rzemieślników.

Arctic Bath - hotel pływający na wodzie

Centralną częścią kompleksu Arctic Bath jest okrągły budynek przypominający ptasie gniazdo (jego elewację i dach obito pniami drzew). To w nim mieści się większość pokojów hotelowych, restauracja, sauna, eleganckie spa, a nawet otwarty basen. Właściciel obiektu twierdzi, że chociaż połowa gości zarzeka się, że nigdy nie skorzysta z tego basenu (ze względu na niskie temperatury panujące na zewnątrz), ostatecznie niemal 90 proc. decyduje się na orzeźwiającą kąpiel w tym miejscu. 

Kompleks hotelowy obejmuje też kilka domków zbudowanych bezpośrednio na wodzie lub przy brzegu rzeki, w pobliżu centralnej części przypominającej "gniazdo". 

Zobacz także

Hotel, oprócz luksusowych pokoi i rozwiniętej strefy spa, oferuje też wiele aktywności dla swoich klientów. Organizowane są zajęcia, tj. joga, kursy fotografii, arktyczne safari (z obserwacją łosi czy niedźwiedzi), psie zaprzęgi, wędkarstwo podlodowe czy biegi narciarskie. Nie zawiodą się też wielbiciele dobrej kuchni - w hotelowej restauracji czekają wykwintne dania przygotowywane z lokalnych produktów. 

Ale to nie koniec udogodnień, jakie czekają w hotelu Arctic Bath. Ogromną zaletą jest fakt, że obiekt mieści się w regionie Szwecji, w którym zimą można podziwiać zorzę polarną, a latem przeżyć dzień polarny. Niesamowite widoki są więc gwarantowane. 

Ceną za nocleg w Arctic Bath nie należy jednak do najniższych - zresztą cała Szwecja słynie z wysokich cen. Przykładowy nocleg dla dwóch osób (standardowy pokój) wynosi ok. 8800 SEK, czyli ok. 4 tys. - w cenę wliczone są jednak dwa posiłki. Najbardziej opłacalny jest wyjazd większą grupą. 5-osobowy domek kosztuje bowiem 17 tys. SEK, czyli ok. 6800 zł - na osobę wychodzi wówczas 1360 złotych. 

ZOBACZ TAKŻE: 

• Hotel na klifie z przezroczystym basenem. Niesamowity projekt w Norwegii

• Luksusowy hotel w dawnym bunkrze nazistowskim? Budowali go więźniowie obozów

Źródło: CNN, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC