Zamknij

Hotel na klifie z przezroczystym basenem. Niesamowity projekt w Norwegii

Nina Czochara
26.07.2019 16:31
Hotel na klifie
fot. Hayri Atak Tasarım Atölyesi

Na klifach Preikestolen w Norwegii może powstać niesamowity obiekt. Studio architektoniczne Hayri Atak Architectural Design Studio przedstawiło wizualizacje hotelu z przezroczystym basenem, który ma zawisnąć 600 metrów nad przepaścią. 

Studio architektoniczne Hayri Atak Architectural Design Studio chce stworzyć luksusowy hotel butikowy na jednym z najbardziej znanych klifów Norwegii - Preikestolen. Wizualizacje tego projektu prezentują się imponująco.

Hotel na norweskim klifie Preikestolen 

Basen z przezroczystym dnem, zawieszony około 600 metrów nad przepaścią, i niezwykła konstrukcja oparta na pięciu tarasach, które są przedłużeniem naturalnego kształtu klifu Preikestolen - tak mniej więcej ma prezentować się ten projekt.

Klif, na którym ma powstać hotel, położony w południowej Norwegii i uznawany za jedną z największych atrakcji kraju. Miejsce to regularnie pojawia się w rankingach najbardziej niezwykłych punktów widokowych świata czy miejsc, które trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu.  

Zobacz także

Największą atrakcją tego obiektu ma być niezwykły basen z przezroczystym dnem, zawieszony nad wodami zatoki. Przeszklone ściany i dno basenu mają zapewnić niesamowite widoki i wrażenia. Ci, którzy zdecydują się do niego wejść, będą mogli poczuć się niemal tak, jakby "latali" 600 metrów nad powierzchnią wody. Na najniższym tarasie ma powstać strefa relaksu z leżakami.

Nie podano jeszcze żadnej daty rozpoczęcia realizacji tego projektu. Pewnym jednak jest, że jeśli powstanie, to skorzystają z niego wyłącznie najodważniejsi. Nie dla każdego bowiem kąpiel 600 metrów nad przepaścią byłaby przyjemnym i relaksującym doświadczeniem. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC