Zamknij

Niesamowity hotel na moście kolejowym. Apartamenty powstały w dawnych wagonach

17.07.2020 12:57
Kruger Shalati - hotel na moście kolejowym
fot. krugershalati.com

Hotel Kruger Shalati powstaje na nieczynnym odcinku mostu kolejowego w RPA. Do dyspozycji gości będą luksusowe apartamenty urządzone w odnowionych wagonach pociągu. Nietypowy obiekt hotelowy, umieszczony na wysokości 300 metrów, będzie doskonałym punktem widokowym do podziwiania afrykańskiego krajobrazu.

Hotel stworzono na moście kolejowym Skukuza, który wznosi się nad rzeką Sabie w samym sercu Parku Narodowego Krugera. Oprócz niezwykłego położenia zadziwiają też pięknie zaaranżowane wnętrza starych wagonów pociągu.

Kruger Shalati: hotel w dawnych wagonach pociągu

W odnowionych wagonach stworzono łącznie 24 luksusowe apartamenty. Most Skukuza znajduje się na wysokości 300 metrów, pośród zielonego krajobrazu parku, dzięki czemu goście hotelowi będą mieli zagwarantowane fantastyczne widoki. Tym bardziej, że każdy z powstałych apartamentów ma nie tylko ogromne okna, ale też spory taras. Prawdziwą atrakcją jest też „wiszący” basen, który został dobudowanym do filaru mostu.

Z Hotelu Kruger Shalati będą mogły korzystać osoby powyżej 12 roku życia. Jak jednak podkreślają właściciele nowego obiektu, w kolejnych latach powstanie siedem kolejnych apartamentów przyjaznych rodzinom i umieszczonych na lądzie. 

Ile będzie kosztowała noc w tak niezwykłym miejscu? Jak podaje CNN, ceny noclegu w Kruger Shalati (wraz z posiłkami, napojami i dwoma zorganizowanymi wycieczkami po parku) będą zaczynały się od 520 USD za osobę (ok. 2000 zł). 

Właściciele hotelu mają nadzieję, że Kruger Shalati zostanie otwarty w ostatnim kwartale tego roku. Na razie nie mogą jednak wyznaczyć dokładniej daty z powodu pandemii koronawirusa. Kryzys spowodowany COVID-19 sprawił, że prace wykończeniowe zostały wstrzymane.

Źródło: CNN