Zamknij

Hotel w 6-tonowym ziemniaku? Za 200 dolarów można zarezerwować tam noc

Nina Czochara
25.04.2019 10:16
Hotel-ziemniak
fot. Airbnb

Hotel The Big Idaho Potato, jak sama nazwa wskazuje, przypomina gigantycznego ziemniaka. Wewnątrz czeka przytulne mieszkanko, w którym za około 200 dolarów można zarezerwować sobie noc. To idealna propozycja dla tych, którzy lubią zaskakujące miejsca.

Nietypowy hotel The Big Idaho Potato znajduje się w Boise, w amerykańskim stanie Idaho. Obiekt powstał w 2012 roku z okazji Dnia Ziemi, kiedy to 6-tonowy ziemniak został zamieniony na mieszkanie Airbnb. – Jeśli kiedykolwiek chcieliście wiedzieć, jak to jest być w ziemniaku, zamiast mieć go w sobie, to jest to świetna okazja, by się o tym przekonać – powiedział Frank Muir, dyrektor organizacji Idaho Potato.

Hotel-ziemniak z sypialnią, łazienką i kominkiem?

Ofertę wynajmu „ziemniaka” można znaleźć w serwisie Airbnb. Hotel ma 31 m2 i umieszczony został w środku pola niedaleko Boise. Nocleg w tym miejscu kosztuje ok. 200 dol. (ok. 800 zł). Obiekt wyposażony jest w szereg udogodnień, takich jak klimatyzacja, ogrzewanie czy dostęp do ciepłej wody. Wewnątrz znajduje się sypialnia, kominek oraz łazienka z wanną z hydromasażem. Minusem jest brak okien.

Nietypowy hotel powstał w 2012 roku na zlecenie organizacji zajmującej się promocją jednego z najbardziej popularnych produktów ze stanu Idaho – ziemniaka. Obiekt, wykonany ze stali, gipsu i betonu, przejechał na platformie całe USA, a w 2018 roku dostał "nowe życie". Było to dużą zasługą Kristie Wolfe, która zwróciła się o zgodę na przekształcenie „ziemniaka” w hotel. Kobieta własnoręcznie przerobiła bulwę na obiekt mieszkalny i od 22 kwietnia zaczęła ją wynajmować.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Najbardziej nietypowe hotele świata [TOP 10]

•  Zaskakująca oferta na Booking.com. Do wynajęcia dom z... czekolady

•  Słynny hotel Henn-na z robotami musi zatrudnić ludzi. „Maszyny nie dawały rady”

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC