Zamknij

Hotel w Zakopanem z prestiżową nagrodą! To wyjątkowy obiekt na mapie stolicy Tatr

06.11.2020 12:52
Zakopane
fot. Shutterstock

Jeden z hoteli zlokalizowanych w centrum malowniczego Zakopanego otrzymał wyróżnienie w konkursie European Poverty Awards! O który obiekt chodzi i czym zachwycił jury? Koniecznie zobaczcie.

Prestiżowe nagrody w konkursie European Poverty Awards rozdane! Co roku o wyróżnienie w tym wyścigu walczą oryginalne projekty architektoniczne z wielu krajów. Następnie jury składające się z 80 specjalistów z branży wybiera te najlepsze i w październiku ogłasza, które zostały docenione w danej edycji.

W tym roku na liście najlepszych rozwiązań architektonicznych znalazł się hotel w Zakopanem! Piękny obiekt zlokalizowany w stolicy Tatr stworzyła pracownia artystów z Krakowa. O którym budynku mowa i czym wyróżnia się na tle innych?

Hotel w Zakopanem z nagrodą w konkursie European Property Awards

W konkursie European Poverty Awards doceniony został hotel Bachleda Resort znajdujący się w centrum Zakopanego. Obiekt ten otrzymał nagrodę w kategorii "Architektura Hotelowa". 5-gwiadkowy budynek został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Karpiel Steindel Architektura.

Bachleda Resort to obiekt, do budowy którego wykorzystano naturalne materiały takie jak drewno, granit czy piaskowiec. Z zewnątrz idealnie wpisuje się w klimat Zakopanego. Hotel ten nawiązuje do tradycji związanych z regionem, ale łączy je też subtelnie z nowoczesnością. 

Szczęśliwi wygrani z biura architektonicznego, które opracowało projekt Bachleda Resort, pochwalili się zwycięstwem w mediach społecznościowych.

Projekt posiada nowoczesną bryłę z płaskim dachem, który jednak, poprzez zastosowanie okapów strzeliście wyciągniętych poza obrys budynku, wywołuje u odbiorcy złudzenie spadzistości. Nawiązujemy tym do tradycyjnej zabudowy, tworząc złudzenie optyczne. Rytm drewnianych rusztów podtrzymujących te przeskalowane okapy to element konstrukcyjny, nadający z kolei budowli nowoczesnego wyrazu - powiedział współwłaściciel biura, Jan Karpiel-Bułecka jr.

Bachleda Resort oferuje gościom 129 apartamentów noclegowych, ale też bardzo wysoki standard i bezbłędną obsługę. Do tego wszystkiego warto dodać atrakcyjną lokalizację. Mieliście okazję obejrzeć ten obiekt na żywo?