Zamknij

Hotel w kosmosie ma być gotowy do 2021 roku. Znamy szczegóły projektu

Redakcja
10.04.2018 12:43
Aurora Station - hotel w kosmosie
fot. Twitter/Orion Span

Luksusowy hotel w kosmosie stanie się bez wątpienia najbardziej wyjątkowym, a zarazem najdroższym obiektem na świecie. Za niecałe 4 lata "kosmiczny obiekt", projektu firmy Orion Span, znajdzie się na orbicie i będzie gotowy przyjąć pierwszych turystów. 

Jak poinformował, Frank Bunger, dyrektor firmy Orion Span, "kosmiczny hotel" zostanie ukończony do końca 2021 roku. Aurora Station, jak nazwano nowy projekt, będzie jednak dostępny wyłącznie dla turystów o naprawdę zasobnym portfelu. Liczba miejsc jest również ograniczona. Kosmiczny hotel pomieści jednocześnie sześć osób: czterech turystów oraz dwóch członków załogi. 

Hotel w kosmosie: 2,7 mln złotych za dobę

Cena pobytu w Aurora Station będzie równie kosmiczna jak sam hotel. Koszt 12-dniowego pobytu (z wliczonym w cenę transportem z Ziemi, noclegami, wyżywieniem i powrotem z kosmosu) wyniesie około 32 mln złotych (9,5 mln USD). Doba hotelowa w tym hotelu będzie kosztować ok. 2,7 mln złotych. Przed wybraniem się w podróż do kosmicznego obiektu, chętni będzie musieli przejść obowiązkowe szkolenie w jednym z ośrodków w USA. 

Zobacz także

Aurora Station - urlop "w stanie nieważkości"

Luksusowy hotel ma powstać na powierzchni 13,3 m x 4,3 m. Chyba największą atrakcją dla gości jest to, że będą przebywać w stanie nieważkości przez cały pobyt. Nie wyobrażacie sobie urlopu bez dostępu do internetu? Nie będzie z tym żadnego problemu. Dzięki planowanemu łączu internetowemu, będziemy mogli pozostać w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Jakie inne atrakcje czekają na gości? Turyści będą mogli podziwiać przestrzeń kosmiczną z okien "pokojów hotelowych", obserwować naszą planetę z góry i poczuć się prawdziwym astronautami.

Są już pierwsze rezerwacje na "kosmiczny hotel"

Co należy zrobić, aby zarezerwować nocleg w luksusowym i wyjątkowym hotelu Aurora Station"? Należy wpisać się na listę oczekujących i wpłacić depozyt w wysokości 275 tys. złotych (80 tys. USD).

Jak przyznają przedstawiciele Orion Span, luksusowa oferta już cieszy się dużym zainteresowaniem i spływają pierwsze zapisy. Trzeba jednak poczekać 4 lata, zanim pierwsi turyści spędzą niezapomniane wakacje w kosmosie. 

Zobacz także

Źródło: theguardian.com, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC