Zamknij

Hotel w kosmosie ma być gotowy do 2025 roku. Zdjęcia projektu robią wrażenie

Nina Czochara
12.09.2019 15:38
Hotel w kosmosie
fot. Gateway Foundation

Chociaż dla wielu osób wciąż brzmi to nierealnie, do 2025 roku ma powstać pierwszy hotel w kosmosie. Projekt obiektu - nazwany Stacją Kosmiczną Von Braun - jest realizowany przez firmę Gateway Foundation.

Projekt kosmicznego hotelu opiera się na koncepcji opracowanej przez inżyniera lotnictwa i architekta kosmicznego Wernhera von Brauna w latach 50. Obiekt ma zostać nazwany na jego cześć i będzie nazywać się Stacją Kosmiczną Von Braun (Rotating Space Station).

Hotel w kosmosie jako "opcja na wakacje"

Kosmiczny hotel powstanie na obrotowym kole o średnicy 190 metrów i będzie się obracać, tworząc grawitację podobną do tej odczuwalnej na Księżycu. Na stacji będą 24 oddzielne moduły - Gateway Foundation chce je sprzedawać jako prywatne rezydencje, wynajmować jak luksusowe pokoje hotelowe lub wynajmować innym rządom w celach badawczych. 

- W końcu podróż kosmiczna będzie kolejną opcją na wakacje. Ludzie będą latać tam, podobnie jak w tropiki czy Disneylandu. Celem Fundacji Gateway jest uruchomienie Von Brauna do 2025 r. Tygodniowo hotel będzie odwiedzać 100 turystów - powiedział Tim Alatorre, starszy architekt biorący udział w projekcie.

Hotel w kosmosie
fot. The Sun/Gateway Foundation

Stacja Kosmiczna Von Braun będzie bazować na technologiach stosowanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), jednak w przeciwieństwie do niej, będzie miała sztuczną grawitację, dzięki czemu pobyt na niej będą o wiele bardziej przyjemny. Fundacja Gateway chce, aby wizyty w tym kosmicznym obiekcie były przede wszystkim komfortowe, więc zamierza odrzucić eleganckie, futurystyczne wnętrza na rzecz bardziej przytulnego wystroju.

Hotel w kosmosie
fot. The Sun/Gateway Foundation

Według wstępnych planów stacja będzie mogła pomieścić do 100 gości tygodniowo. Ci, oprócz kosmicznych pokojów hotelowych, będą mieli do dyspozycji również restaurację, salę kinową, trampolinę oraz salę do wspinaczki skałkowej. 

Po ukończeniu i udostępnieniu Stacji Kosmicznej Von Brauna, Fundacja Gateway chce stworzyć dwie kolejne stacje, dzięki którym będzie mogło odbywać się do 10 tysięcy wizyt kosmicznych rocznie.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: businessinsider.com.pl, The Sun

___

RadioZET.pl/NC