Zamknij

Hotele zamknięte w kolejnym województwie. Rząd ogłosił nowe obostrzenia

05.03.2021 15:22
Adam Niedzielski
fot. PAP

W województwie pomorskim od 13 marca zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Zamknięte będą m.in. hotele, baseny czy muzea  – poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. Restrykcje zostaną utrzymane na razie przez tydzień z możliwością przedłużenia w zależności od liczby zakażeń w tym regionie Polski. 

Szef Ministerstwa Zdrowia zapowiedział w piątek na konferencji prasowej, że w województwie pomorskim zostaną wprowadzone te same obostrzenia, które obowiązują obecnie w województwie warmińsko-mazurskim. Jak dodał, restrykcje zaczną obowiązywać w sobotę 13 marca i potrwają do 20 marca, gdy rząd postanowi, co dalej.

Zamknięte hotele w województwie pomorskim

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w województwie pomorskim rząd podjął decyzję o przywróceniu w tym regionie Polski części restrykcji. Od 13 marca ponownie zostaną zamknięte między innymi hotele, kina, teatry czy muzea.

 – Zamknięte będą hotele, zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Kina, teatry, muzea, galerie sztuki - to wszystko obiekty, które zostaną ponownie zamknięte. To samo dotyczy basenów, saun, solariów i innych obiektów sportowych, które były do tej pory dopuszczone – poinformował Adam Niedzielski.

Rząd zdecydował się też na przedłużenie obowiązujących obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim. Oznacza to, że co najmniej do 20 marca zamknięte będą tam hotele (wyjątkiem hotele robotnicze i określone podróże służbowe), baseny, sauny, muzea, kina oraz teatry. Jedyna różnica ma dotyczyć szkół podstawowych – od 13 marca uczniowie klas 1-3 mają przejść na hybrydowy model nauczania.

Co z innymi województwami? Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, w innych regionach Polski sytuacja na razie pozostaje bez zmian. Dodał, że oprócz tych województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego więcej zachorowań od średniej krajowej notują obecnie województwa mazowieckie, kujawsko-pomorskie, lubuskie i podkarpackie. – Będziemy co tydzień podejmować decyzję, co będzie działo się dalej  – podsumował szef MZ. 

Warto przypomnieć, że od 12 lutego rząd poluzował część obostrzeń i otwarte zostały m.in. hotele oraz stoki narciarskie. Od 27 lutego miejsca te zostały ponownie zamknięte na Warmii i Mazurach z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem. 

Źródło: RadioZET, PAP