Zamknij

Hotele zostaną otwarte. Rząd znosi kolejne obostrzenia

28.04.2021 10:41
Mateusz Morawiecki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Hotele zostaną otwarte od 8 maja – poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Obiekty hotelowe będą mogły wznowić działalność przy utrzymaniu ścisłego reżimu sanitarnego. 

Na środowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przekazano nowe informacje dotyczące luzowania obostrzeń epidemicznych w maju i na początku czerwca. 

Zaraz po majówce, od 4 maja, działalność wznowią m.in. muzea czy galeria sztuki. Od 15 maja zostaną otwarte kina, teatry oraz ogródki restauracyjne. Luzowanie obostrzeń dotyczy też branży hotelarskiej. 

Hotele w Polsce otwarte od 8 maja

Obiekty hotelowe zostaną otwarte dla turystów od 8 maja – poinformował  Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że wyjazdy z noclegiem możliwe będą dopiero tydzień po majówce.

Warto dodać, że hotele będą mogły działać w ścisłym reżimie sanitarnym – z obłożeniem do 50 proc. dostępnych miejsc. Strefa restauracyjna oraz wellnes i spa pozostają zamknięte.

Przypomnijmy, że w ramach walki z pandemią rząd 20 marca wprowadził restrykcje ograniczające możliwości korzystania z noclegów w całej Polsce - obostrzenia te były kilkukrotnie przedłużane i zaostrzane. Wyjątek stanowiły m.in. hotele robotnicze lub hotele dla pracowników sezonowych.

Rząd już wcześniej informował, że  hotele pozostaną zamknięte na weekend majowy. Co więcej, zapowiedziano w tym okresie wzmożone kontrole w obiektach hotelowych i pensjonatach.