Zamknij

Samolot utknął pod wiaduktem na autostradzie. Do sieci trafiło zaskakujące wideo

06.10.2021 11:55
Indie. Samolot utknął pod wiaduktem. To wideo podbija sieć
fot. SHUTTERSTOCK

Ostatnio media społecznościowe obiegło krótkie wideo, na którym widać samolot pasażerki tkwiący pod wiaduktem. Żeby tego było mało, maszyna znajduje się na autostradzie, po której nieustannie jeżdżą samochody. 

Do tego niecodziennego incydentu doszło w samym centrum indyjskiego miasta Delhi. Autorem filmu, który błyskawicznie podbił media społecznościowe, jest dziennikarz Ashoke Raj.

Indie. Samolot utknął pod wiaduktem. To wideo podbija sieć

Nagranie, które w ostatnich dniach trafiło do sieci, wywołało duże poruszenie. Widać na nim samolot linii lotniczych Air India zakleszczony pod wiaduktem na czynnej autostradzie w centrum stolicy Indii. Prawdopodobnie maszyna nie ma skrzydeł. Co więcej, tuż obok niej jak gdyby nigdy nic przejeżdżają samochody.

Autorem tego wyjątkowego filmu jest tamtejszy dziennikarz Ashoke Raj. Mężczyzna postanowił skontaktować się z indyjskim przewoźnikiem. Air India w specjalnym oświadczeniu poinformowało, że samolot został sprzedany, więc linia nie ponosi już za niego żadnej odpowiedzialności.

To jest wyrejestrowany, zezłomowany samolot Air India, który został sprzedany. Maszyna została przetransportowana zeszłej nocy przez nowych właścicieli. Air India nie ma już żadnego związku z samolotem - czytamy w komunikacie.

Jak podaje "BBC", urzędnicy lotniska w Delhi powiedzieli gazecie "Times of India", że "samolot z pewnością nie należy do floty lotniska w Delhi" i że "kierowca mógł popełnić błąd podczas transportu". 

RadioZET.pl/bbc.com