Zamknij

Trwa śledztwo w sprawie licencji ponad 4 tys. pilotów. Powodem podejrzenie o ich sfałszowanie

15.04.2021 11:32
Trwa śledztwo w sprawie licencji ponad 4 tys. pilotów. Powodem podejrzenie o ich sfałszowanie
fot. SHUTTERSTOCK

Obecnie w Indiach badane są licencje ponad 4 tysięcy pilotów. Wszystko z powodu podejrzeń o ich sfałszowanie. Wśród osób będących przedmiotem dochodzenia znajdują się m.in. piloci powiązani z Air India, czyli indyjskimi narodowymi liniami lotniczymi.

Jak podaje portal Dlapilota.pl, indyjska Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA) potwierdziła, że toczone jest obecnie śledztwo w sprawie licencji kilku tysięcy pilotów pod kątem ich legalności.

Piloci z fałszywą licencją? Trwa śledztwo

Śledztwo dotyczy licencji ponad 4 tysięcy pilotów w Indiach. Wśród osób, które stały się przedmiotem dochodzenia, znajdują się m.in. piloci powiązani z liniami lotniczymi Air India, MDLR oraz Indigo.

Co ciekawe, już wcześniej indyjskie władze lotnicze unieważniły licencję pewnej kobiecie. Twierdziły, że ta uzyskała ją, wykorzystując fałszywe referencje. Z kolei innemu pilotowi zabrały licencję, gdy okazało się, że ten otrzymał ją, mimo że siedem razy nie zdał wymaganego egzaminu. Pod zarzutem fałszowania swoich danych zatrzymany został natomiast jeden z kapitanów indyjskich narodowych linii lotniczych Air India.

Jak informuje portal Dlapilota.pl, prowadzone obecnie śledztwo w sprawie licencji kilku tysięcy pilotów postawiło rząd kierowany przez premiera Narendra Modiego w niedogodnej sytuacji, ponieważ Indie już stoją w obliczu ujawnionych skandali.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Dlapilota.pl