Zamknij

Indonezja zaostrza restrykcje. W kraju notowany jest wzrost zakażeń koronawirusem

22.06.2021 15:14
Indonezja
fot. Shutterstock

Władze państwa podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Ma to związek z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w Indonezji. Ostatnio zanotowano tam najwyższą liczbę zakażeń od 30 stycznia 2021 roku.

Indonezja boryka się w ostatnim czasie z przyrostem zachorowań na COVID-19. Właśnie dlatego rząd postanowił wprowadzić kolejne ograniczenia, które zahamują tę tendencję. Restrykcje weszły w życie we wtorek 22 czerwca i będą obowiązywały do odwołania.

Zobaczcie, jakich obostrzeń trzeba będzie przestrzegać teraz w Indonezji.

Indonezja zaostrza restrykcje. W kraju notowany jest wzrost zakażeń koronawirusem

Jak podaje portal Onet, w poniedziałek miała miejsce konferencja prasowa indonezyjskiego ministra gospodarki, podczas której powiedział on, że w kraju wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Będą one dotyczyły głównie regionów, w których notuje się najwięcej zakażeń koronawirusem.

W rejonach należących do "czerwonej strefy" wprowadzony zostanie limit osób, które mogą jednocześnie przebywać np. w biurze. Ponadto obywatele muszą przygotować się także na to, że zostaną zakazane obrzędy religijne w świątyniach. Nowe zasady obowiązują od wtorku 22 czerwca.

Takie kroki zostały podjęte dlatego, że w ostatnich dniach zanotowano tutaj największą liczbę zakażeń od 30 stycznia. Tylko w ciągu doby zarejestrowano 13 737 zachorowań na COVID-19.

Przypominamy, że od początku pandemii koronawirusem w Indonezji zaraziło się ponad 2 mln osób, z czego 55 291 zmarło.

Źródło: Onet