Zamknij

Iran. Samolot wypadł z pasa startowego. Zatrzymał się na autostradzie

Redakcja
27.01.2020 13:10
Iran. Samolot wypadł z pasa
fot. PAP/EPA/MOHAMMAD ZAREI

Samolot pasażerski irańskich linii Caspian Airlines w czasie lądowania wypadł z pasa startowego i zatrzymał się na pobliskiej autostradzie. Na pokładzie samolotu było 135 osób - nikomu nic się nie stało. 

Irański samolot leciał z Teheranu do miasta Mahszahr na południu Iranu. W czasie lądowania wypadł z pasa startowego lotniska i ze schowanym podwoziem zatrzymał na pobliskiej drodze. 

Samolot wypadł z pasa na autostradę

Na zdjęciach z miejsca tragedii widać samolot stojący w poprzek drogi. Maszyna blokuje przejazd. Na innych nagraniach uwieczniono pasażerów wychodzących w samolotu.

- Samolot nie stanął w ogniu, a wszyscy pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład - powiedział dyrektor zarządzający lotniskami w prowincji Chuzestan Mohammad Reza Rezaei. 

Lokalne władze lotnicze przekazały, że problemy techniczne spowodowały opóźnienie w lądowaniu, co w dalszej kolejności doprowadziło do wypadku samolotu. Według mediów pilot mógł mieć kłopoty z wysunięciem podwozia. Ustalaniem szczegółów zajścia zajmują się śledczy.

Irańskie linie lotnicze nękane są przez liczne awarie techniczne, za które władze w Teheranie obwiniają nakładane przez Amerykanów sankcje, które mają uniemożliwiać wymianę przestarzałej floty lub zakup części zapasowych.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC