Zamknij

Irlandia Północna przywraca restrykcje. Sytuacja pandemiczna w kraju się pogarsza

24.11.2021 14:49
Irlandia
fot. Shutterstock

Irlandia Północna to kolejny kraj, który zdecydował się na zaostrzenie zasad funkcjonowania społeczeństwa w obliczu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Przeczytajcie, jakie restrykcje będą tu obowiązywały.

Pandemia koronawirusa wciąż trawi cały świat, a do wielu regionów dotarła już czwarta fala zachorowań na COVID-19. W związku z tym rządy kolejnych państw podejmują decyzje o przywróceniu obostrzeń, które mają na celu ochronić zdrowie i życie obywateli. Ostatnio restrykcje ogłosiły Dania i Norwegia, a teraz do tego grona dołączyła także Irlandia Północna.

Także rząd tego regionu poinformował o tym, że już niebawem zaczną tu obowiązywać nowe zasady. Zobaczcie, na jakie obostrzenia zdecydowała się Irlandia Północna.

Irlandia Północna przywraca restrykcje. Sytuacja pandemiczna w kraju się pogarsza

W ostatnim czasie sytuacja pandemiczna w Irlandii Północnej się pogarsza. Jak podaje portal gazetaprawna.pl, wskaźnik zakażeń w tym regionie wynosi 593 na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania warto przytoczyć dane dotyczące całego Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - tutaj wskaźnik ten oscyluje wokół liczby 422 na 100 tys. mieszkańców. W związku z tym władze rejonu podjęły decyzję o przywróceniu restrykcji.

Przede wszystkim powróciła tu rekomendacja pracy zdalnej, a także unikania kontaktów z innymi ludźmi. Zaleca się również zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych - szczególnie tam, gdzie przebywa wiele innych osób.

Na tym jednak nie koniec. Już w poniedziałek 29 listopada w Irlandii Północnej zaczną funkcjonować paszporty covidowe, których okazywanie będzie niezbędne w wielu sytuacjach. Warto dodać, że rząd chce dać obywatelom chwilę na przygotowanie się do takiego stanu rzeczy i będzie respektować ten dokument od 13 grudnia. Paszporty będą sprawdzane w takich miejscach jak restauracje, puby, bary, kluby nocne, kina, teatry, sale koncertowe. Ponadto będą wymagane na wydarzeniach w pomieszczeniach zamkniętych bez miejsc siedzących z widownią powyżej 500 osób, na wszystkich wydarzeniach na otwartej przestrzeni bez miejsc siedzących, gdzie jest więcej niż 4 tys. osób, oraz na wszystkich wydarzeniach, gdzie jest powyżej 10 tys. osób.

Co o tym sądzicie?

Źródło: gazetaprawna.pl