Zamknij

Irlandia łagodzi przepisy wjazdowe dla turystów. Do tej pory były one najbardziej restrykcyjne w UE

20.07.2021 10:34
Irlandia
fot. Shutterstock

To kolejny kraj, który postanowił dołączyć do grona państw luzujących nieco obostrzenia pandemiczne. Zobaczcie, na jakich zasadach można będzie teraz wjechać do Irlandii i która grupa turystów została pod tym względem uprzywilejowana.

Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza, a na świecie pojawiają się nowe warianty patogenu. Na szczęście okazało się, że szczepionki, które od miesięcy podawane są w wielu krajach, chronią także przed częścią z nich. A to pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość.

W związku z tym wiele państw podejmuje decyzje o zniesieniu restrykcji wjazdowych dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki. Teraz takie zasady wprowadziła Irlandia. Władze regionu postanowiły niego złagodzić obostrzenia i uprzywilejowały zaszczepionych. Ale nie tylko.

Irlandia łagodzi przepisy wjazdowe dla turystów. Do tej pory były one najbardziej restrykcyjne w UE

Irlandia luzuje przepisy wjazdowe dla turystów. Do tej pory zasady dla podróżnych z innych państw należały tutaj do najbardziej restrykcyjnych w całej Unii Europejskiej. Od 19 lipca zostały one złagodzone, ale nie dla wszystkich.

Od teraz osoby podróżujące z UE lub z EOG mogą swobodnie wjechać do Irlandii, jeśli tylko spełniają jeden z dwóch warunków. Dotyczy to bowiem wyłącznie w pełni zaszczepionych turystów (musi minąć 14 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepionki, aby kryterium to obowiązywało) i ozdrowieńców.

Pozostałe osoby mogą dostać się na teren kraju wyłącznie po uprzednim okazaniu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na 72 godziny przed przylotem.

Co ciekawe, na terenie Irlandii wprowadzone zostały zasady, że do wnętrz restauracji, barów mogą wejść wyłącznie osoby zaszczepione lub te, które chorowały na COVID-19. Ci, którzy nie spełniają tych kryteriów, mogą korzystać wyłącznie z ogródków przed lokalami. Takie zasady mają obowiązywać aż do 9 października.

Źródło: wakacyjnipiraci.pl