Zamknij

Islandia. Koronawirus u 20 pasażerów samolotu z Polski. Testy wykonano na lotnisku

21.10.2020 09:59
Pasażer w masce na lotnisku
fot. Shutterstock

Około dwudziestu pasażerów, którzy przylecieli na Islandię samolotem z Polski, trafiło na kwarantannę. Podczas testów na lotnisku w Keflaviku potwierdzono u tych osób obecność koronawirusa  – podał portal Nord News. 

Informację o grupie pasażerów samolotu, u których wykryto koronawirusa, przekazał na konferencji prasowej główny epidemiolog Islandii, Thorolfur Gudnason.

Islandia. 20 pasażerów z Polski z pozytywnym wynikiem testu

Wszyscy pasażerowie, którzy trafili na kwarantannę, przeszli dodatkowe badania w celu sprawdzenia, czy do zarażenia doszło na pokładzie samolotu. Okazało się, że aktywne zakażenie koronawirusem potwierdzono tylko u 3 osób. U pozostałych pasażerów potwierdzono istnienie przeciwciał.

To już kolejna grupa osób z Polski, która została zatrzymana na lotnisku Islandii z powodu pozytywnych wyników na obecność COVID-19. W ubiegłym tygodniu zakażenie potwierdzono u 18 pasażerów. Żadna z tych osób nie miała objawów wskazujących na koronawirusa. 

Zobacz także

Islandia. Zasady wjazdu dla podróżujących 

Od 19 sierpnia wszystkie osoby przybywające na Islandię muszą albo odbyć 14-dniową kwarantannę albo przejść dwa testy PCR na koronawirusa. Pierwszy trzeba wykonać tuż po przylocie na lotnisku (kosztuje ok. 250 zł, jeśli zapłacimy przed przyjazdem), a drugi – 5-6 dni później w najbliższej placówce medycznej (ten ma już być darmowy). Warto tutaj podkreślić, że do momentu uzyskania drugiego wyniku testu, podróżni muszą się poddać obowiązkowej kwarantannie. 

Na Islandii do tej pory zanotowano 4 193 przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób. 

Źródło: nord.news, icelandnews.is