Zamknij

Laguna geotermalna z widokiem na ocean. Nowa atrakcja Islandii już otwarta

14.05.2021 16:03
Sky Lagoon, Islandia
fot. Pursuit/Ferrari Press/East News

Islandia może pochwalić się nową, zapierającą dech w piersiach atrakcją. Sky Lagoon, czyli geotermalna laguna o długości 75 metrów, powstała nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Odwiedzający to miejsce mają zapewniony relaks połączony ze spektakularnymi widokami. 

Islandia jest jednym z tych kierunków, do których nie trzeba szczególnie zachęcać. To kraj pełen niezwykłych bogactw naturalnych – fiordów, lodowców, gejzerów i wodospadów. Teraz do długiej listy niesamowitych atrakcji dołącza Sky Lagoon. Już same zdjęcia tego miejsca robią ogromne wrażenie. 

Islandia. Geotermalna laguna "wpadająca" do oceanu

Sky Lagoon znajduje się w porcie Karsnes, zaledwie 6 kilometrów od Reykjaviku. Dzięki geotermalnym źródłom basen utrzymuje stałą temperaturę od 38 do 40 st. Celsjusza. Ale nowo otwarta atrakcja to nie tylko relaks w gorącej wodzie. To również zniewalające widoki na Ocean Atlantycki.

Główną częścią laguny jest basen bez krawędzi (tzw. infinity pool). 75-metrowa 'niewidzialna" krawędź stwarza efekt nieskończoności horyzontu. Basen niejako wtapia się w krajobraz Atlantyku, przez co goście mają wrażenie, jakby pływali w oceanie. 

Na miejscu, w sąsiednich jaskiniach, stworzono również kawiarnię, restaurację oraz bar, z którego można korzystać bez wychodzenia z basenu. Sky Lagoon oferuje też specjalne pomieszczenia do usług SPA – w tym saunę czy zabiegi pielęgnacyjne. 

Inspiracją dla wystroju tego miejsca była islandzka kultura i popularne na wyspie domki z charakterystycznymi dachami pokrytymi mchem.

Nowa atrakcja gwarantuje nie tylko fantastyczne warunki do relaksu, ale jest też przy okazji bardzo dobrym punktem do obserwowania zachodów słońca. Przy odrobinie szczęścia można nawet trafić na zorzę polarną!

Ile kosztuje wstęp do Sky Lagoon?Ceny biletów zaczynają się od 8500 ISK, czyli ok. 250 złotych. 

Sztuczna laguna w Karsnes może przyjąć do 3 tys. gości dziennie. Warto podkreślić, że atrakcja zarezerwowana wyłącznie dla osób powyżej 12 roku życia.