Zamknij

Jeden z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie. Odwiedzają go tysiące turystów

18.01.2021 15:19
Hotel w Kanadzie
fot. Shutterstock

Ten niezwykły obiekt stał się celem wycieczek tysięcy turystów z całego świata. Mowa o hotelu Château Frontenac, który znajduje się w kanadyjskim Quebec. Jak wygląda i dlaczego tak wiele osób chce zrobić mu zdjęcie? Koniecznie zobaczcie.

Zastanawialiście się kiedyś, jakie atrakcje turystyczne są najczęściej fotografowane przez podróżników? Nietrudno się domyślić, że na liście znajdą się wieża Eiffla, Koloseum, Big Ben czy Empire State Building. Jednak do tego grona należy dołączyć jeszcze jeden obiekt - a mianowicie hotel, który znajduje się w jednym z kanadyjskich miast.

Może nie cieszy się on taką popularnością, jak kultowe i wyżej wymienione zabytki, ale jest jednym z najczęściej fotografowanych hoteli na całym świecie! Jak wygląda Château Frontenac i dlaczego turyści tak go sobie upodobali?

Château Frontenac - jeden z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie

O jednym z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie wspomniała w jednym z ostatnich wpisów podróżniczka Martyna Wojciechowska. Dziennikarka regularnie zamieszcza w mediach społecznościowych zdjęcia atrakcji, które warto odwiedzić raz w życiu. Właśnie na Instagramie wspomniała o niezwykłym budynku w Kanadzie.

CHATEAU FRONTENAC to jeden z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie. I trudno się dziwić! Hotel został zbudowany pod koniec XIX wieku i znajduje się w QUEBEC CITY w Kanadzie. Samo miasto jest też malowniczo położone. Z jednej strony rzeka Świętego Wawrzyńca, a z drugiej góry! - napisała pod fotografią niezwykłej budowli.

Château Frontenac to luksusowy hotel, który zlokalizowany jest w centrum miasta Quebec w Kanadzie. Co ciekawe, uważany jest za jedną z głównych atrakcji tej miejscowości. Zaprojektowany został w stylu historyzmu (neogotyku z elementami neorenesansowymi) i otwarty w 1893 roku. Od tamtej pory przeszedł kilka transformacji, z których największą było dobudowanie w 1926 roku wieży w centralnej części zamku.

Od 2001 roku obiekt należy do sieci hoteli Fairmont Hotels and Resorts. Jest niezwykle ekskluzywny, bardzo popularny wśród turystów i pojawił się nawet kilka razy w filmie "Wyznaję" Alfreda Hitchcocka.

Jak wam się podoba?