Zamknij

Jeden z ulubionych krajów Polaków łagodzi restrykcje. Zaszczepieni nie będą musieli robić testu

18.10.2021 15:15
Tunezja
fot. Shutterstock

Władze Tunezji podjęły decyzję o poluzowaniu obostrzeń pandemicznych dla zaszczepionych turystów. Od 16 października osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki i przylatują do kraju w ramach zorganizowanej wycieczki, nie muszą wykonywać testu na koronawirusa.

Macie ochotę na jesienny urlop, ale nie wiecie, gdzie można teraz lecieć bez konieczności spełniania dziesiątek kryteriów umożliwiających bezpieczny wjazd w czasie pandemii koronawirusa? Doskonałą opcją będzie dla was... Tunezja. Państwo to bowiem poluzowało restrykcje, dzięki czemu zaszczepieni turyści wypoczną tu bez większych przeszkód.

Władze egzotycznego regionu, który jest niezwykle popularny wśród turystów, postanowiły nieco złagodzić zasady wjazdu. Sprawdźcie, kogo dotyczą nowe reguły wprowadzone w życie 16 października. 

Jeden z ulubionych krajów Polaków łagodzi restrykcje. Zaszczepieni nie będą musieli robić testu

Tunezja zmieniła zasady wjazdu dla zaszczepionych turystów. 16 października weszły w życie nowe reguły wjazdowe - od teraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki, a do tego przyjechali do Tunezji na wycieczkę z biurem podróży, nie muszą robić testu na koronawirusa i okazywać jego negatywnego wyniku.

To duża zmiana dla Polaków, którzy zwykle tłumnie odwiedzają egzotyczny zakątek w północnej Afryce. Tym bardziej że do tej pory obowiązywały tu liczne restrykcje, które regularnie były zmieniane.

Jak podaje portal Fly4free, Tunezja najpierw w czerwcu zniosła obowiązek udania się na kwarantannę dla przyjezdnych, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19 lub też są ozdrowieńcami. Z kolei w połowie lipca wprowadzono jednak dla zaszczepionych turystów wymóg okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Teraz jednak zasady całkowicie się zmieniają. Osoby po szczepieniu na koronawirusa nie muszą wykonywać testu przed przyjazdem do Tunezji - trzeba jednak pamiętać, że dotyczy to podróżnych, którzy przylatują tu z biurem podróży. 

Co sądzicie o tych nowych zasadach?

Źródło: Fly4free