Zamknij

Jezioro w kształcie serca. Niezwykły cud natury w Polsce

02.10.2020 13:56
Jezioro serce
fot. Shtterstock

Polska kryje wiele niesamowitych miejsc. Jednym z nich jest Jezioro Czarne, które zachwyca swoim kształtem. Z lotu ptaka przypomina bowiem błękitne serce ukryte pośród zielonych lasów. Sieć obiegły zdjęcia tego niezwykłego zakątka. 

Natura tworzy tak niesamowite krajobrazy, że trudno czasami uwierzyć w ich istnienie. Jedno z takich miejsc znajdziemy w Polsce, a dokładniej w województwie lubuskim. 

Lubuskie. Jezioro w kształcie serca

Jezioro Czarne, bo tak nazywa się akwen o "romantycznym" kształcie, znajduje się na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel, około 35 km na północ od Świebodzina. Z lądu nie wyróżnia się tak naprawdę niczym szczególnym. Ogromne wrażenie robi podziwiane z lotu ptaka. 

Zdjęcie jeziora opublikowało na swoim profilu na Facebooku Ministerstwo Środowiska. 

"Małe i szalenie urocze jezioro, o nietypowym kształcie (...) Jest jak niebieskie serce schowane w zieleni okolicznych lasów" – czytamy w opisie postu.

Jezioro jest niewielkie – można je obejść dookoła specjalnie wytyczoną ścieżką w zaledwie 30 minut.  Po drodze można spotkać wędkarzy i miłośników wypoczynku w otoczeniu przyrody, z dala od zatłoczonych miejsc.

Jezioro Czarne. Jak dojechać?

Aby dotrzeć nad to urokliwe jezioro, należy wybrać drogę nr 137 łączącą Bobowicko z Sterczem. Następnie trzeba szukać znaku informującego o leśnym parkingu - leży na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel. Z tego miejsca można już dotrzeć pieszo nad sam akwen. 

Chociaż kształt jeziora jest niezwykły, sama tafla zbiornika prezentuje się dość ponuro – pada bowiem na nią cień otaczających drzew. 

Źródło: Gazeta Lubuska