Zamknij

Teraz będzie można spojrzeć na piramidy z góry. W Kairze powstaje diabelski młyn

26.01.2021 14:27
Kair. W stolicy Egiptu powstaje diabelski młyn z widokiem na piramidy "Oko Kairu"
fot. SHUTTERSTOCK

W Kairze, stolicy Egiptu, rozpoczęła się budowa diabelskiego młynu. Ma on być piątym, co do wielkości, kołem obserwacyjnym na świecie. Z "Oka Kairu" będzie można zobaczyć nie tylko centrum miasta, ale także piramidy w Gizie.

Jak podaje portal Rp.pl, diabelski młyn powstaje w stolicy Egiptu, a dokładniej na wyspie Zamalek na Nilu. "Oko Kairu" ma mieć 120 metrów wysokości. Będzie to więc piąte, co do wielkości, koło obserwacyjne na świecie. Z diabelskiego młyna ma roztaczać się niesamowity widok na centrum miasta oraz na okoliczne piramidy.

"Oko Kairu" z widokiem na piramidy

"Oko Kairu" będzie składać się z 48 kabin. Każda z nich ma pomieścić od sześciu do ośmiu osób. Łatwo więc policzyć, że łącznie na diabelskim młynie będzie mogło przebywać około 335 osób.

Co ciekawe, to jednak nie koniec planów. Obok "Oka Kairu" ma powstać cały ośrodek rekreacyjno-turystyczny, który będzie mieć powierzchnię równą 20 tysięcy metrów kwadratowych. Nie wiadomo jednak jeszcze, co będzie znajdować się na wspomnianym terenie. 

Jak informuje Rp.pl, wedle informacji przekazanych mediom przez prezesa Ahmeda Metwally’ego, bilet wstępu na taką atrakcję ma oscylować w granicach 250-350 funtów, czyli około 60-83 zł. Inwestor szacuje, że co roku diabelski młyn będzie odwiedzało 2,5 miliona turystów z całego świata.

Budowa obiektu planowo ma zakończyć się w 2022 roku. Władze Egiptu liczą, że "Oko Kairu" stanie się prawdziwą ikoną miasta.

RadioZET.pl/turystyka.rp.pl