Zamknij

Samolot awaryjnie wylądował na autostradzie. Do sieci trafiło nagranie

02.06.2021 11:10
Kalifornia. Samolot awaryjnie wylądował na autostradzie. Do sieci trafiło nagranie
fot. SHUTTERSTOCK

W poniedziałek niewielki samolot Departamentu Policji w Los Angeles awaryjnie wylądował na ruchliwej autostradzie. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Do sieci trafiły nagrania z tego incydentu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 31 maja. Depozytor z oddziału kalifornijskich patroli (CHP) Aaron Figueroa powiedział NBC, że samolot wylądował chwilę przed godziną 19:00 czasu lokalnego na autostradzie 101 około 50 km na północ od Los Angeles.

Kalifornia. Samolot awaryjnie wylądował na autostradzie

Na pokładzie jednosilnikowej Cessny znajdował się instruktor pilotażu oraz jego uczeń. Kłopoty z samolotem zaczęły się już na początku lotu. Zaraz po starcie pojawił się problem z silnikiem. Na szczęście instruktor był w stanie przejąć stery i bezpiecznie wylądować.

Jak mówił cytowany przez ABC funkcjonariusz CHP Craig Martin na konferencji prasowej w pobliżu miejsca lądowania, instruktor powiadomił o problemach kontrolerów ruchu lotniczego na lotnisku Van Nuys. Przekazali oni informację policji i straży pożarnej w Los Angeles.

"Funkcjonariusze CHP stworzyli miejsce do awaryjnego lądowania poprzez spowolnienie ruchu i przekształcenie pasów jednej strony autostrady 101 w improwizowany pas do lądowania" - wyjaśnił Martin.

Niektórym świadkom tego niecodziennego zdarzenia udało się zarejestrować incydent na kamerze. Nagrania szybko obiegły sieć.

Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń. Ponadto samolot ani żaden samochód znajdujący się wtedy na autostradzie nie uległ zniszczeniu.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa w Transporcie prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu. 

RadioZET.pl/PAP