Zamknij

Małżeństwo z Kanady próbowało obejść godzinę policyjną. Żona wyprowadzała na smyczy męża

13.01.2021 11:29
Para z psem
fot. Shutterstock

Pewne małżeństwo z Kanady otrzymało surową karę za łamanie godziny policyjnej, która obowiązuje w jednej z prowincji w kraju. Para chciała obejść zakaz w nietypowy sposób. W tym celu żona wyprowadzała na dwór na smyczy... męża.

Do niezwykłego zdarzenia doszło w mieście Sherbrooke, które leży niedaleko Montrealu w Kanadzie. W prowincji Quebec, na której terenie znajduje się ta miejscowość, obowiązuje od weekendu godzina policyjna. Obejmuje ona zakaz wychodzenia z domu między godz. 20 a 5 rano.

Pewne małżeństwo z Sherbrooke postanowiło jednak złamać tę zasadę. W sobotę ok. godz. 21 wybrało się w kierunku centrum miasta i zostało przyłapane przez policję. Kiedy funkcjonariusze zapytali się, dokąd zmierzają w trakcie godziny policyjnej, kobieta stwierdziła, że wyprowadza właśnie psa na spacer. Jednak na smyczy trzymała... męża.

W konsekwencji złamania zakazu małżonkowie otrzymali surową karę.

Kanada: kobieta wyprowadzała na smyczy męża, aby obejść godzinę policyjną

Patrol policji w kanadyjskim Sherbrooke zatrzymał w weekend parę, która spacerowała po mieście mimo obowiązującej godziny policyjnej. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że wyprowadza na dwór psa, choć na smyczy trzymała męża.

Małżeństwo otrzymało mandaty w wysokości 1,5 tys. dolarów kanadyjskich na osobę (pond 4 tys. zł). Surowa kara niespecjalnie przemówiła im do rozsądku - zaczęli obrażać policjantów i grozić, że nie zamierzają uiścić opłaty za grzywnę. Małżonkowie stwierdzili, że nie zrobią tego, bo nie złamali prawa obowiązującego w prowincji Quebec.

Koronawirus w Kanadzie

Przypominamy, że do tej pory w Kanadzie potwierdzono ponad 670 tys. zakażeń koronawirusem. Ponad 17 tys. ludzi zmarło na COVID-19. W związku z tym w kraju wprowadzono obostrzenia, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby. W prowincji Quebec od weekendu obowiązuje godzina policyjna od 20 wieczorem do 5 rano. W tym czasie przemieszczać się można tylko w wyjątkowych okolicznościach. Ludzie wyprowadzający psy nie mogą oddalać się 1 km od miejsca zamieszkania.

W pierwszych dniach od wprowadzenia w życie nowych zasad policja wypisała aż 750 mandatów w prowincji Quebec.

Źródło: CNN