Zamknij

Kangur podróżował samolotem. Wideo podbija sieć

20.01.2021 10:49
Samolot
fot. Shutterstock

Do nietypowego zdarzenia doszło w samolocie przemieszczającym się między miastami Stanów Zjednoczonych. Na pokładzie maszyny - nie w luku bagażowym - podróżował kangur. Personel pokładowy był zachwycony takim towarzystwem.

To, że zwierzęta latają samolotami, nie jest żadną tajemnicą. Najczęściej jednak na pokładzie możemy spotkać niewielkie psy lub koty. Większe egzemplarze różnych gatunków podróżują w luku bagażowym.

Wyobraźcie sobie zatem zdziwienie pracowników samolotu, którzy w weekend obsługiwali lot maszyną linii American Airlines i spotkali na pokładzie kangura. Ssak podróżował sobie spokojnie z Charlotte w Karolinie Północnej do Newport News w Virginii w ramach jednego z programów ochrony przyrody.

Personel samolotu zaniemówił z wrażenia, a kiedy szok minął, jeden ze stewardów zaczął nagrywać nietypowego gościa.

Kangur podróżował samolotem. Wideo podbija sieć

Niewielki kangur o imieniu Harry podróżował samolotem American Airlines z Karoliny Północnej do Virginii w USA. Zwierzak transportowany był w ramach programu ochrony. I zajął na pokładzie miejsce jak pełnoprawny pasażer.

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje wejście malucha do maszyny. Kangur przemieszczał się korytarzem samolotu za swoim opiekunem, który kusił go trzymanym w ręku dużym workiem. Przy okazji rozglądał się między rzędami foteli w pustym jeszcze samolocie.

Wideo udostępnione w sieci przez stewarda Bobby'ego Westona, który miał szczęście być tego dnia w pracy, zrobiło furorę. Doczekało się kilkudziesięciu tysięcy wyświetleń i wielu komentarzy.

Chciałabym tam być!

 

Nie wierzę!

 

Jaki piękny kangur - piszą zachwyceni internauci.

Większość z nich wyraziła chęć podróżowania tym samym pojazdem, co Harry. A wy mielibyście ochotę spotkać tak niezwykłego współpasażera w trakcie waszego lotu?