Zamknij

Kasprowy Wierch pod grubą warstwą śniegu i nad chmurami. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie

25.11.2021 09:42
Kasprowy Wierch
fot. Shutterstock

Na facebookowej grupie "Aktualna sytuacja w Tatrach" pojawiła się fotografia, która wywołała niemałe poruszenie wśród internautów. Widać na niej drogę na Kasprowy Wierch pod grubą warstwą śniegu i do tego wystającą znad chmur. Musicie zobaczyć ten niesamowity widok.

Tatry to najpopularniejsze pasmo górskie w Polsce. O każdej porze roku na tutejszych szlakach można spotkać mnóstwo osób, które uwielbiają spacery, wspinaczkę i scenerię zapierającą dech w piersiach. I choć jesień i zima są znacznie bardziej wymagające dla turystów, gdyż często drogi prowadzące na szczyt stają się śliskie i zasypane śniegiem, a wysoko w górach także wieje mocny wiatr, trud wspinaczki rekompensują widoki.

Ostatnio pisaliśmy o niezwykłym obrazku, jaki mieli okazję zobaczyć na własne oczy turyści wędrujący w kierunku kultowych tatrzańskich jezior. Jednego dnia Dolina Pięciu Stawów wystawała znad chmur, a stawy znajdowały się dokładnie na wysokości obłoków. Z kolei w tym tygodniu niezwykłe widoki czekają na osoby idące w stronę Kasprowego Wierchu. Popularny szczyt pokryty jest białym puchem i przypomina prawdziwą krainę lodu. Spójrzcie tylko na zdjęcia zamieszczone przez miłośników gór na facebookowej stronie "Aktualna sytuacja w Tatrach".

Kasprowy Wierch pod grubą warstwą śniegu i nad chmurami. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie

Kasprowy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m n.p.m. Co roku wierzchołek jest celem wielu turystów, wspinaczy, a także sportowców, którzy uwielbiają zjeżdżać stąd na nartach bądź desce snowboardowej. Wiele osób lubi też spacerować wytyczonymi tutaj szlakami. A trzeba przyznać, że stają się one jeszcze bardziej malownicze, kiedy są pokryte śniegiem.

W ostatnich dniach w Tatrach zapanowała prawdziwie zimowa aura. Temperatura znacznie spadła, a także zarejestrowano opady białego puchu. Szczyty pokryły się grubą warstwą śniegu, a do sieci trafiły piękne fotografie ukazujące białe pasmo górskie.

Jedna z takich fotek znalazła się na facebookowej grupie "Aktualna sytuacja w Tatrach". Przedstawia ona trasę na Kasprowy Wierch, która nie dość, że przykryta jest warstwą puchu, to jeszcze wystaje znad chmur. Materiał wywołał furorę wśród internautów.

Kosmos!

 

Przepięknie.

 

Chyba czas się pakować - piszą w komentarzach.

A wam jak się podoba taki widok?

Źródło: Facebook/Aktualna sytuacja w Tatrach