Zamknij

W sezonie letnim pojawią się dwie nowe trasy z Polski. Polecimy do włoskich miasteczek

24.02.2021 15:00
Katowice Airport. W sezonie letnim dwie nowe trasy z Polski. Polecimy do włoskich miasteczek
fot. SHUTTERSTOCK

W letnim rozkładzie lotów lotniska Katowice w siatce połączeń regularnych pojawią się dwa nowe kierunki. W wakacje będzie można polecieć do włoskich miasteczek - Forli oraz Perugia. Trasy będą obsługiwane do końca października.

Przed pandemią koronawirusa, która ma bezprecedensowy wpływ na ruch lotniczy na całym świecie, pasażerowie podróżujący z Katowice Airport chętnie wybierali trasy do Włoch. W 2019 r. obsłużyliśmy 220 tys. osób w ramach połączeń regularnych do tego kraju - powiedział cytowany przez Piotra Adamczyka z biura prasowego Katowice Airport, prezes zarządu katowickiego Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik. Prezes zaznaczył także, że Włochy były trzecim najchętniej wybieranym kierunkiem w segmencie przewozów rozkładowych w Katowicach, po Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Lotnisko przypomina, że mimo licznych obostrzeń i restrykcji wobec pandemii koronawirusa włoskie kierunki były jednymi z najczęściej wybieranych również w 2020 r. Wówczas na regularnych trasach z i do Włoch obsłużono prawie 75 tys. podróżnych. Podobnie jak w 2019 r. przełożyło się to na trzeci najlepszy rezultat w segmencie przewozów regularnych.

Loty do Forli i Perugii z Katowic

Jak podaje PAP, w związku z tak dużym zainteresowaniem włoskimi kierunkami, zdecydowano o wprowadzeniu kolejnych tras - do Forli i Perugii. Pierwsze miasteczko położone jest w regionie Emilia-Romania i jest stolicą prowincji Forlì-Cesena. Z kolei Perugia jest stolicą Umbrii, rejonu administracyjnego środkowych Włoch. Miasto leży między Jeziorem Trazymeńskim a Tybrem. 

Port lotniczy podał, że połączeniem do Forli 29 marca zainauguruje stamtąd rejsy grecka linia lotnicza Lumiwings. Jak poinformował Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport, trasa do Forli będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek oraz piątek - do 29 października. Z kolei 4 czerwca ma ruszyć połączenie do Perugii - również obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, do 29 października.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do tej pory trasy regularne do Włoch obsługiwali z Katowic dwaj przewoźnicy: Wizz Air i Ryanair. Teraz połączenia zaoferują też linie lotnicze Lumiwings założone w 2015 roku w Atenach, dotąd oferujące leasingi samolotów z załogą, usługą utrzymania i ubezpieczeniem oraz czartery. W 2021 linie rozpoczęły oferowanie regularnych połączeń z Forli do portów we Włoszech i Europie Wschodniej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia nowych lotów do Polski. Lumiwings to młoda i dynamicznie rozwijająca się linia lotnicza, a nasi klienci znajdą przyjazne i profesjonalne podejście, zarówno w przypadku przelotów indywidualnych, jak i grupowych na trasach Lumiwings - zadeklarował dyrektor generalny TAL Aviation w Polsce Radosław Grabski.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Lumiwings mają w tym roku oferować loty do Forli także z portu lotniczego w Łodzi.

RadioZET.pl/PAP/MateuszBabak