Zamknij

Kiedy najlepiej kupować bilety lotnicze? Nowy raport zaskakuje

Redakcja
04.04.2018 10:32
Tanie bilety lotnicze
fot. Fotolia

Raport serwisu CheapAir powstał na podstawie analizy kilku milionów lotów z 2017 roku. Wyniki tej analizy pokazały m.in., kiedy można zaleźć najtańsze bilety lotnicze i które dni tygodnia są najlepsze na wylot. 

„Kiedy jest najlepszy moment, aby kupić bilety lotnicze?” — to jedno z najczęściej zadawanych pytań w Cheapair.com. Specjaliści serwisu postanowili przeprowadzić dokładną analizę lotów, porównując stosunek ceny biletów do liczby dni między zakupem biletu a wylotem. Wyniki tego raportu mogą zaskoczyć.

Z jakim wyprzedzeniem kupować bilety lotnicze?

Jak pokazują wyniki raportu, najlepsze okazje biletowe można wyszukać średnio na 70 dni przed planowanym wylotem. Warto podkreślić tutaj słowo „średnio”, bo zaledwie rok temu były to 54 dni. Eksperci zaznaczają, że najlepiej brać pod uwagę „szerszy zakres czasowy” na zakup biletów w dobrych cenach, a dokładniej okres od 121 do 21 dni przed wylotem.

Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników. Jakich? Duże znaczenie ma tutaj pora roku, w czasie której odbywa się lot, cel podróży oraz to, czy termin nie wypada w okresie świątecznym. W okresie zimowym najlepiej kupować bilety na 62 dni przed wylotem, wiosną — około 90 dni, latem — 47 dni, a jesienią — około 69 dni przed planowanym lotem. Największe różnice w cenach biletów odnotowano w okresie wiosennym — cena między najtańszym a najdroższym biletem w 2017 r. różniła się nawet 900 zł.

Zobacz także

Najtaniej jest we wtorek i środę

Zgodnie z raportem serwisu Cheapair.com przeloty najlepiej rezerwować na wtorek lub środę. W porównaniu z sobotą czy niedzielą bilety są tańsze średnio o nawet 250 zł. Specjalistom nie udało się jednak ustalić, czy rezerwacja biletu konkretnego dnia tygodnia ma wpływ na cenę biletu lotniczego. 

Raport pokazał także, że cena za jedną podróż samolotem zmienia się średnio 62 razy w czasie, w którym bilety są dostępne w sprzedaży. 

Zobacz także

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC