Zamknij

Serwis Airbnb opublikował listę kierunków, które będą popularne w 2021 roku. Będziecie zaskoczeni

04.01.2021 15:27
Malediwy
fot. Shutterstock

Portal Airbnb, który specjalizuje się w wynajmowaniu pokojów i mieszkań turystom, udostępnił listę kierunków, o których marzą podróżnicy. W 2021 roku mogą być bardzo popularne. Koniecznie sprawdźcie, jakie miejsca się tutaj znalazły.

W 2020 roku na świecie rozszalała się pandemia koronawirusa, która z pewnością nie sprzyjała podróżowaniu. Wiele osób zrezygnowało z wyjazdów ze względów bepieczeństwa - w ten sposób zminimalizowały ryzyko zachorowania na COVID-19. Nie oznacza to jednak, że nie myśleliśmy o wakacjach w malowniczych miejscach.

Internauci uwielbiający podróże mieli w ciągu ostatnich 12 miesięcy sporo czasu na wymyślenie, gdzie udadzą się, kiedy tylko sytuacja na to pozwoli. I tak powstała lista popularnych kierunków na 2021 rok. Opublikował ją popularny serwis Airbnb.

Serwis Airbnb opublikował listę kierunków, które będą popularne w 2021 roku

Portal Airbnb, który specjalizuje się w wynajmowaniu pokojów, mieszkań i domów na całym świecie, przygotował zestawienie kierunków, do których chcieliby się udać podróżnicy. Jesteście ciekawi, jakie destynacje będą popularne w 2021 roku? Okazuje się, że na liście pojawiło się kilka zaskoczeń.

W rankingu opublikowanym przez Airbnb znalazła się m.in. stolica Kolumbii - Bogota. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Ameryce Południowej, które przyciąga nie tylko klimatem, zabytkami i różnorodnością architektoniczną, ale też kulturą i pysznym jedzeniem. Turyści z całego świata zjeżdżają tutaj, aby podziwiać piękno najstarszej części Bogoty - La Candelarii, żeby odwiedzić Muzeum Złota, zapoznać się ze słynnym graffiti czy spróbować życia nocnego w tutejszych klubach. Przy okazji mogą poznać nieco kraj, w którym urodził się słynny Pablo Escobar.

Kolejny na liście Airbnb jest Seul. Portal przewiduje zresztą, że popularność całej Korei Południowej w najbliższych latach będzie rosnąć. Internauci deklarują, że chętnie odwiedziliby ojczyznę nagrodzonego Oscarem filmu pt. "Parasite". Ciekawi ich też malownicza i jednocześnie największa wyspa Korei Płd. - Czedżu. Trzeba przyznać, że to bardzo egzotyczny kierunek, prawda?

W zestawieniu nie mogło zabraknąć bajkowych Malediwów. Archipelag składający się z 1200 wysp i wysepek co roku przeżywa oblężenie turystów, którzy marzą o prawdziwym wypoczynku w pięknym otoczeniu. Portal Airbnb przewiduje, że sława Malediwów jeszcze wzrośnie, a najpopularniejszą wyspą spośród wszystkich będzie Maafushi, która leży na południe od stolicy kraju, Male.

Użytkownicy Airbnb wskazali jeszcze dwa miejsca, które przyciągają ich uwagę - są to Taos w USA, w stanie Nowy Meksyk, a także włoska Ischia, która leży na Morzu Tyrreńskim. Prócz tego internauci przyznali, że w czasie pandemii zaczęli doceniać piękno okolic, w których przebywają na co dzień. I właśnie dlatego planują odwiedzić w tym roku Pałac Hampton Court, który oddalony jest tylko 20 km od Londynu. Z kolei Francuzi na nowo odkryli piękno Salon-de-Provence, które oferuje możliwość wypoczynku, a także spróbowania lokalnych pysznych potraw.

Źródło: PAP