Zamknij

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na święta i sylwestra. To najpopularniejsze kierunki

Redakcja
27.12.2019 09:11
Plaża w Egipcie
fot. Shutterstock

Szansa na wysokie temperatury i wypoczynek na plaży w okresie zimowym zachęca Polaków do zagranicznych wyjazdów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jak podała Polska Izba Turystyczna, najchętniej wybieranymi kierunkami w tym czasie są Egipt i Wyspy Kanaryjskie. 

Polska Izba Turystyczna podała za portalem fly.pl, że wyjazdy świąteczno-noworoczne cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. "Klienci rozpoczynają rezerwowanie tych wyjazdów już latem, gdy dostępne są największe promocje".

Egipt najpopularniejszy na święta

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, numerem jeden jest to Egipt, z ponad 40-proc. udziałem w rynku i ponad 23-proc. wzrostem rok do roku.

Drugie miejsce zajęły Wyspy Kanaryjskie z udziałem 16,4 proc., choć ten kierunek według fly.pl odnotował spadek o ponad 7 proc. wobec ubiegłego roku.
Wskazano, że popularne są również kilkudniowe wyjazdy na Maltę, Cypr i do Maroka. Według portalu "to kierunki najbliższe Polski, gdzie można liczyć na letnie temperatury".

Zagłosuj

Czy w okresie świąteczno-noworocznym wyjeżdżasz za granicę?

Liczba głosów:

Spośród wyjazdów egzotycznych najpopularniejsze są oferty na bazie lotów czarterowych, w tym roku to m.in. Kuba, Tajlandia, Madagaskar, Wietnam i Emiraty Arabskie. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: PAP, tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC