Zamknij

Kilkanaście nowych tras z Polski! Wystartował zimowy rozkład lotów

Redakcja
29.10.2018 12:22
Samoloty Wizzair i Ryanair
fot. Shutterstock

W niedzielę pojawił się zimowy rozkład lotów. Dla pasażerów oznacza to kilka ciekawych nowości, jak chociażby tanie loty do Jordanii, czy kilku nowych przewoźników na polskich lotniskach. 

Zgodnie z zimowym rozkładem lotów, który startuje pod koniec października, pojawi się kilkanaście nowych tras z polskich lotnisk. Mieszkańcy którego miasta skorzystają najbardziej? Dokąd zawiozą nas zimą Ryanair, Wizzair i inni? Są ciekawe połączenia, choć w poprzednich latach bywało lepiej.

Kraków - 9 lotniczych nowości

W tegorocznym rozkładzie króluje Kraków. Bardzo ciekawie zapowiadają się nowe

trasy Ryanaira

– irlandzki przewoźnik pod koniec października uruchamia loty do Kijowa, Lwowa oraz Ammanu w Jordanii.

Kraków ściągnął też do Polski dwie zupełnie nowe linie lotnicze, które w sezonie zimowym zadebiutują na naszym rynku. To rumuński przewoźnik Blue Air (od 16 grudnia uruchomi loty do Turynu) oraz linia Laudamotion, która zadebiutuje w Krakowie nową trasą do Wiednia.

Inne zimowe niespodzianki z Krakowa to:
• easyJet - do Londynu Luton
• Jet2.com - do Leeds
• LOT - do Tel Awiwu
• Transavia - do Eindhoven (już od początku października).

Zobacz także

Warszawa z nowymi trasami na zimę

• Lotnisko Chopina w Warszawie

Największą niespodzianką wydaje się pojawienie 

linii easyJet

. Brytyjska linia w sezonie zimowym uruchomi 4 nowe trasy: do Bazylei, Genewy, Berlina Tegel oraz Londynu Gatwick.

Od 29 grudnia

LOT

uruchomi trasę do Turynu – jest to sezonowe połączenie, które będzie realizowane do 23 marca 2019 roku. Od 7 stycznia 2019 roku ruszy też trasa do 

London City, czyli jeden z piękniej położonych portów lotniczych na świecie. 

Wizzair

ma dwie nowości zimowe z Warszawy: w niedzielę wystartowało połączenie do Wiednia, a 31 października węgierska linia uruchomi loty do Marrakeszu w Maroku. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy i okolic.

• Port lotniczy Warszawa-Modlin

W przypadku lotniska Modlin, widać więcej strat niż korzyści - w porównaniu z sezonem letnim zniknie 9 połączeń. Zupełną nowością tej zimy będą jednak połączenia do Ammanu, Kijowa i Lwowa.

– Gdyby lotnisko w Modlinie miało większą przepustowość, latalibyśmy tutaj na znacznie większej liczbie tras – regularnie skarżą się przedstawiciele Ryanaira.

Zobacz także

Nowości we Wrocławiu i Katowicach

W przypadku Wrocławia pojawią się trzy nowości - Charków od Wizzair, Kijów od Ryanaira i Bruksela od Brussels Airlines. Łącznie w rozkładzie lotów na sezon zimowy znalazło się 41 tanich połączeń, 10 sieciowych i 7 tras czarterowych.

Jeśli chodzi o Katowice, to pod koniec października zniknie aż 13 połączeń sezonowych, a dojdzie tylko jedna nowa trasa – sezonowe połączenie LOT z Katowic do Turynu, które zostanie uruchomione 29 grudnia i będzie realizowane do końca marca 2019 roku.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC