Zamknij

Kładziesz walizkę na hotelowym łóżku? Ten błąd może cię sporo kosztować

27.10.2021 14:21
Kładziesz walizkę na hotelowym łóżku? Ten błąd może cię sporo kosztować
fot. SHUTTERSTOCK

Docierając do hotelu po wyczerpującej podróży, zazwyczaj rzucamy walizkę na łóżko i szukamy w niej rzeczy na przebranie. Okazuje się jednak, że to jeden z najczęściej popełnianych przez turystów błędów. Dlaczego nie powinno się tak robić?

Wielu turystów, podróżując z walizką, działa w podobnym schemacie. Odbierają klucz z hotelowej recepcji, a następnie wchodzą do swojego pokoju. Zazwyczaj ich oczom ukazuje się wtedy duże łóżko, na którym lądują nie tylko oni, ale również ich bagaż. Oczywiście łatwiej jest znaleźć rzeczy na przebranie i niezbędne kosmetyki do higieny, kiedy walizka znajduje się na wysokim materacu. W końcu kto by chciał położyć ją na podłodze i schylać się za każdym razem, gdy musi z niej coś wyciągnąć.

Zobacz także: Najbrudniejsze miejsca na pokładzie samolotu? Naukowcy alarmują: "to siedlisko bakterii"

Niestety mało osób wie, że rzucenie walizki na hotelowe łóżko to jeden z największych błędów popełnianych przez turystów. Sprawdzamy, dlaczego powinno się zrezygnować z tej czynności.

Kładziesz walizkę na hotelowym łóżku? Ten błąd może cię sporo kosztować

Chociaż z zewnątrz walizka może wydawać się czysta, gwarantujemy, że wcale tak nie jest. Wielokrotnie ciągniemy ją za sobą po brudnych chodnikach, podłogach dworca, przystankach autobusowych, publicznych toaletach, a czasem i po kałużach czy błocie.

We wszystkich tych miejscach może roić się od niewidocznych gołym okiem bakterii. A kto z nas by chciał potem spać z zarazkami... Co więcej, jak podaje portal wp.pl za serwisem bestlifeonline.com, walizka może być nawet siedliskiem pluskiew. 

Zobacz także:  Tych miejsc na lotniskach lepiej unikać. Eksperci: "To siedliska wirusów"

W związku z tym po przyjeździe do hotelu warto wytrzeć koła naszego bagażu i pod żadnym pozorem nie kłaść go na łóżku. Lepiej na czas pobytu zostawić walizkę na podłodze, a wcześniej wyciągnąć z niej niezbędne ubrania i kosmetyki. Można je na przykład - o ile oczywiście jest taka możliwość - włożyć do szafy czy położyć na stoliku.

Po każdej podróży warto także dokładnie umyć walizkę w domu.

RadioZET.pl