Zamknij

Kłótnia pasażerów o okno w samolocie. Nagranie trafiło do sieci

Nina Czochara
25.11.2019 12:18
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Na pokładzie samolotu bardzo często dochodzi do kłótni czy awantur między pasażerami. W przypadku tego zdarzenia poszło o...okno, a właściwie o to, czy powinno być ono odsłonięte czy zasłonięte w czasie lotu. Nagranie z tego incydentu trafiło do sieci i zostało określone jedną z najbardziej absurdalnych kłótni na pokładzie.  

Okno odsłonięte czy zasłonięte? Teoretycznie każdy pasażer może zdecydować sam, ale bywa, że okno jest współdzielone pomiędzy rzędami i wtedy może pojawić się problem. Tak też było w tym przypadku - każdy z podróżnych chciał postawić na swoim.

Awantura o okno w samolocie [WIDEO]

Całą sytuację nagrał jeden ze świadków zdarzenia obecnych na pokładzie. Jak widać na nagraniu opublikowanym na Instagramie, dwóch pasażerów się kłóci i na zmianę odsłania i zasłania okno, które umiejscowione jest pomiędzy dwoma rzędami. Początkowo trudno było ustalić, kto w tym sporze ma rację. Po ponad 2-minutowym sporze wszystko stało się jasne. 

Zobacz także

Do kłótni doszło w trakcie przygotowywania samolotu do lądowania. Stało się więc jasne, że rację ma tylko jeden z pasażerów. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w trakcie startu i lądowania, wszystkie okna w samolocie muszą być odsłonięte. Jest to ważne z kilku powodów. Dzięki temu łatwiej obserwować sytuację na zewnątrz samolotu. Sami pasażerowie siedzący przy oknach - w razie zaobserwowania niebezpieczeństwa - będą mogli szybko zgłosić załodze niebezpieczną sytuację. Często też różne niepokojące symptomy najpierw zauważają pasażerowie, którzy chętnie obserwują lądowanie przez okno. Działa to także w drugą stronę. Odsłonięte okna pomagają obsłudze naziemnej łatwo ocenić, co się dzieje w środku kabiny.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego podczas startu i lądowania okna w samolocie muszą być odsłonięte? Odpowiadamy

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC