Zamknij

Kolej wprowadza bezpłatne przejazdy w niedziele wolne od handlu. Skorzystają rodziny

Redakcja
28.02.2018 13:20
Koleje Śląskie
fot. Flickr

Koleje Śląskie postanowiły wprowadzić darmowe przejazdy dla rodziców podróżujących z dzieckiem. Oferta ma obejmować każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu. Promocja „Rodzinne Niedziele” rozpocznie się w marcu — wraz z wejściem w życie nowej ustawy.

Nowa inicjatywa Kolei Śląskich jest odpowiedzią na wprowadzenie wolnych od handlu niedzieli. Promocyjne przejazdy mają zachęcić rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz podróżowania.

Bezpłatna kolej w pierwsze niehandlowe niedziele miesiąca

Z oferty „Rodzinnych Niedzieli”, jak akcję nazwały Koleje Śląskie, mogą skorzystać rodzice lub jeden z rodziców podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Podczas przejazdu jedynie podopieczni muszą mieć wykupiony bilet. Rodzice lub opiekunowie pojadą pociągiem całkowicie za darmo.

Specjalna promocja dla rodzin ma obowiązywać w pierwsze objęte zakazem handlu niedziele miesiąca, czyli 11 marca, 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada i 9 grudnia.

Zobacz także

Szeroki wybór darmowych tras dla rodzin

Przewoźnik zachęca rodziny do korzystania z oferty specjalnej i aktywnego spędzania niedziel. Pociągami Kolei Śląskich można wybrać się na wiele ciekawych wycieczek.

Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia przewoźnika z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki — Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec — Zakopane oraz pociągów specjalnych.

Rodzinne Niedziele to kolejna propozycja Śląskich Kolei. Przewoźnik na stałe ma w ofercie między innymi Kartę Dużej Rodziny oraz Bilet Rodzinny, który daje 30 proc. ulgi osobom podróżującym z dziećmi.

Źródło: kolejeslaskie.com

___

RadioZET.pl/NC