Zamknij

Kolejna tania linia likwiduje darmowy bagaż. Na pokład samolotu tylko z plecakiem

Redakcja
11.02.2019 09:24
Walizka
fot. Shutterstock

Laudamotion, austriacka linia lotnicza wykupiona przez Ryanaira, planuje zmienić swoją politykę bagażową. Od 31 marca na pokład samolotu zabierzemy bezpłatnie tylko jedną sztukę małego bagażu podręcznego. Za większą walizkę trzeba będzie zapłacić. 

Kilka dni temu Ryanair ogłosił, że przejął 100 procent udziałów w austriackiej linii Laudamotion, która podbija Europę, a w samej Polsce na razie obecna jest na lotnisku w Krakowie. Już wtedy należało się spodziewać zmian w polityce bagażowej austriackiego przewoźnika.

Laudamotion: bezpłatnie tylko mały bagaż

Do tej pory w cenie biletu linii Laudamotion mogliśmy zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu: duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg (który był umieszczany w luku) oraz mniejszy bagaż o wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Ta polityka bagażowa ma jednak obowiązywać jeszcze tylko kilka dni. Zmiany w Laudamotion wejdą w życie na wszystkie loty po 31 marca, które zakupimy po 21 lutego.

Nowa polityka Laudamotion ma być identyczna jak w przypadku Ryanaira. Oznacza to, że wymiary małego bagażu podręcznego zostaną nieznacznie powiększone – w cenie biletu będzie można zabrać na pokład walizkę o wymiarach 40 x 25 x 20 cm. Jeśli będziemy chcieli wziąć ze sobą duży bagaż podręczny (55 x 40 x 20 cm), konieczne będzie wykupienia priorytetowego wejścia na pokład (cena ma wynosić tak jak w Ryanairze od 6 do 10 EUR) lub kupić 10-kilogramowy mały bagaż rejestrowany w cenie 10-12 EUR za lot.

Zmiany w polityce bagażowej nie dotyczą rezerwacji zakupionych przed 21 lutego.

W Polsce Laudamotion lata obecnie z Krakowa do Wiednia, a od 2 kwietnia uruchomi z Małopolski kolejne połączenie – tym razem do Stuttgartu.

Zobacz także

Ryanair musi zmniejszyć straty przewoźnika

Irlandzki przewoźnik w pierwszym okresie działania Laudamotion musi się pogodzić z dużymi stratami finansowymi generowanymi głównie przez leasing samolotów i bardzo niskie, promocyjne ceny biletów. Jak podaje Fly4free.pl, w pierwszym roku działalności Laudamotion ma według Ryanair przynieść ok. 140 mln EUR straty, w drugim roku strata ma wynieść 50 mln EUR, a w trzecim przewoźnik może wyjść na zero lub zacząć przynosić delikatny zysk.

Laudamotion
fot. Shutterstock

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC