Zamknij

Kolejne biuro podróży ogłosiło upadłość. Co stanie się z klientami?

Redakcja
19.02.2019 10:32
Wakacje na plaży
fot. Shutterstock

Biuro podróży Net Holiday ogłosiło upadłość. Skala nieprawidłowości pozostawionych przez poprzedni zarząd była tak duża, że nowy właściciel postanowił zamknąć agencję turystyczną - podaje "Rzeczpospolita". 

Niecałe dwa tygodnie temu krakowskie biuro podróży Net Holiday zmieniło właściciela i wstrzymało sprzedaż wycieczek. Klientów poproszono wówczas, by nie płacili za już zarezerwowane wyjazdy. Jak się okazuje, Net Holiday już wkrótce zniknie całkowicie z rynku. 

Koniec biura podróży Net Holiday

Okazało się, że nowym właścicielom biura Net Holiday nie udało się ocalić biznesu i wyprowadzić spółki na prostą. Jak podano w oficjalnym komunikacie: "okazało się, że skala nieprawidłowości w spółce oraz naruszeń podstawowych zasad prawidłowego zarządu, okazały się dla Spółki dewastujące, a – w połączeniu z trudną sytuacją rynkową – nie było innego wyboru niż złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości biura podróży". 

W komunikacie napisano również, że zostaną podjęte wszelkie dopuszczalne prawem środki, aby pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które przyczyniły się do wspomnianych nieprawidłowości i nadużyć.

Przeczytaj także: Linie lotnicze Germania ogłosiły upadłość

Co z wykupionymi już wycieczkami?

Choć władze biura apelowały do klientów, aby nie płacili za już zarezerwowane wczasy, nadal jest spora grupa osób, która miała już wykupione wyjazdy. Wielu podróżnych narzeka, że nie może dodzwonić się na infolinię, a firma nie odpowiada na wiadomości e-mail. Przedstawiciele Net Holiday zapewnili w oświadczeniu, że „żaden z klientów nie poniesie strat”. „Naszym absolutnie nadrzędnym celem jest zapewnić, aby żaden z klientów nie miał jakichkolwiek obaw ani problemów co do odzyskania środków wpłaconych do Net Holiday na poczet wakacji” - podkreślono. Obecnie żaden z klientów biura nie znajduje się na wycieczce zagranicznej. 

Przeczytaj także: Linie Small Planet tuż przed upadłością. Na zwrot pieniędzy czeka około 17 tys. pasażerów 

Źródło: rp.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC