Zamknij

Kolejne rajskie plaże zostaną zamknięte? Władze Filipin chcą zadbać o środowisko

Redakcja
26.10.2018 10:20
Filipiny plaże
fot. Shutterstock

Filipiny mają spory problem związany ze stanem środowiska. Właśnie z tego powodu zamknięto słynną wyspę Boracay. Teraz, gdy ten rajski zakątek powraca do turystycznych łask, władze zapowiadają zamknięcie dla turystów kolejnych miejsc. 

Departament turystyki na Filipinach zapowiedział, że temat zamykania rajskich, mocno turystycznych miejsc jest wciąż żywy na Filipinach. Które miejsca są zagrożone?

Pięć rajskich plaż zamkniętych dla turystów?

Na "cenzurowanym" jest kilka popularnych turystycznie zakątków: El Nido na Palawanie, Panglao na wyspie Bohol, Oslob na Cebu, La Union oraz Baguio na Luzon.

Jak powiedział na konferencji prasowej Berna Romulo-Puyat, sekretarz resortu turystyki: Wysłaliśmy listy z ostrzeżeniami do jednostek samorządu terytorialnego, aby pamiętali o przestrzeganiu zasad ochrony środowiska. Gdziekolwiek pójdę, pytają mnie, kto będzie następny. A ja wciąż pytam, na co mamy czekać?

Decyzja ta jest wynikiem złego stanu środowiska na wyspach. Największy problem dotyczył do tej pory znanej wyspy Boracy, która została zamknięta na sześć miesięcy

Przeprowadzone na początku roku kontrole ujawniły, że spora cześć hoteli oraz pensjonatów nielegalnie podłączyła swoje rury kanalizacyjne do miejskich wodociągów, prze co wszystkie nieczystości trafiały prosto do morza. Prezydent Filipin zażądał natychmiastowych działań, nie tylko po to, aby uniknąć katastrofy środowiska, ale również by sytuacja nie miała wpływu na branżę turystyczną. 

Po ponownym otwarciu wyspy Boracy, które obędzie się 26 października, nie zabraknie jednak zakazów dla turystów - koniec z głośnymi imprezami, piciem alkoholu i paleniem papierosów poza wyznaczonymi strefami. Ograniczona zostanie też liczba dostępnych noclegów.

Przeczytaj także:

Dubrownik walczy z nadmiarem turystów

• Bali wprowadza zakazy dla turystów. Władze i mieszkańcy mówią "dość" 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC