Zamknij

Kolejne zmiany w Ryanairze. Odprawa dla pasażerów może być trudniejsza

Redakcja
21.05.2018 11:22
Ryanair samolot
fot. East News/Piotr Kamionka

Już 13 czerwca zostaną wprowadzone nowe zasady odprawy online w linii Ryanair. Pasażerowie będą mieli nie cztery dni, lecz 48 godzin na odprawę — chyba że uiszczą dodatkową opłatę. Te zmiany mogą utrudnić część zagranicznych wyjazdów. 

Ryanair słynie z wprowadzania nagłych zmian, często związanych z dodatkową opłatą. Tym razem zmiany dotkną pasażerów już podczas odprawy online. 

Ryanair: 48 godzin na odprawę 

Jak wiadomo, odprawa przed odlotem jest obowiązkowa dla wszystkich — zdecydowana większość osób robi to przez internet, bo odprawa na lotnisku kosztuje w Ryanairze aż 55 euro. 

Do tej pory pasażerowie na odprawę online mieli cztery dni. Od 13 czerwca najwcześniej odprawy będą mogli dokonać na 48 godzin przed wylotem, najpóźniej na dwie godziny. Wyjątek będą stanowili pasażerowie, którzy dopłacą 5 euro, czyli wykupią miejscówki zapewniające dodatkowo aż 60 dni na odprawę.

Samolot Ryanair
fot. East News/Paul Faith

O ile nowe zmiany irlandzkiej linii praktycznie nie wpłyną na loty do miejsca docelowego, o tyle może pojawić się problem z powrotami – zostaje bowiem szukanie drukarki na miejscu lub Wi-Fi, by odprawić się przez aplikację.

Jak podaje Ryanair, krótsza odprawa będzie obowiązywała zarówno pasażerów, którzy dopiero kupią bilety, jak i tych, którzy zrobili to przed ogłoszeniem nowych zasad. Przewoźnik informuje, że jeśli zmiany komuś nie odpowiadają, można anulować rezerwację i żądać pełnego zwrotu pieniędzy w ciągu 5 dni od otrzymania powiadomienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Ryanair po raz kolejny podnosi opłaty. Będą nawet dwukrotnie wyższe dla pasażerów

Koniec lotów na Kretę? Ryanair ogłosił zamknięcie trasy z Polski

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC