Zamknij

Koło samolotu odpadło tuż po starcie. Nagranie pasażera trafiło do sieci

Redakcja
07.01.2020 09:47
Koło samolotu odpadło w powietrzu
fot. Twitter/Tom

Lot z Montrealu do Bagotville w Quebecu został przerwany po niespodziewanej awarii samolotu. Ze startującej maszyny nagle odpadło koło. Ten niebezpieczny moment nagrał jeden z pasażerów znajdujących się na pokładzie. 

Do zdarzenia doszło w samolocie linii Jazz Aviation realizującego lot dla Air Canada Express. Maszyna musiała wrócić na lotnisko w Montrealu niedługo po starcie. 

Awaryjnie lądowanie w Montrealu

Niebezpieczny incydent został nagrany przez jednego z pasażerów. Na krótkim filmiku widać niewielkie płomienie wydobywające się z koła w czasie startu. Tuż po tym, jak samolot wzniósł się w powietrze, koło odpadło od maszyny. 

 „Jestem na pokładzie samolotu, który stracił koło. Rok 2020 zaczął się raczej dobrze” – napisał pod postem pasażer. 

Zobacz także

Pilot samolotu zgłosił problemy, po czym krążył przez jakiś czas nad lotniskiem. Musiał spalić nieco paliwa, by wylądować w Montrealu. Na płycie lotniska były już obecne ekipy ratunkowe. Na pokładzie samolotu znajdowało się 49 pasażerów i troje członków załogi - nikt nie został ranny. Kilka godzin po zdarzeniu wysłano kolejny samolot, aby zabrać pasażerów do Bagotville. 

Przewoźnik poinformował, że utrata koła nie stanowiła zagrożenia dla przebiegu lotu, samolot posiada bowiem sześć kół – po dwa w wózkach pod skrzydłami oraz pod nosem.

Przyczyna awarii nie jest na razie znana. Maszyna zostanie sprawdzona przez ekspertów, którzy mają ustalić, dlaczego odpadło koło samolotu.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: Daily Mail

___

RadioZET.pl