Zamknij

"Koloseum" w Polsce? W Zakopanem budują hotel przypominający rzymską budowlę

Redakcja
20.03.2018 13:22
Zakopane
fot. Shutterstock

Nowy hotel powstanie w Zakopanem, w miejscu dawnego pensjonatu "Warszawianka". Duże zaskoczenie wywołał fakt, że jego projekt przywodzi na myśl słynny zabytek Rzymu – Koloseum. Budowa obiektu wywołała lawinę komentarzy w sieci, niekoniecznie pozytywnych.

Hotel powstaje przy ul. Jagiellońskiej, w stolicy polskich Tatr. Patrząc na obiekt od strony Muzeum Hasiora, na myśl przychodzi słynny, rzymski zabytek. Właśnie dlatego mieszkańcy Zakopanego nazywają nową budowlę "Koloseum".

Projekt "Hotelu-Koloseum" w Zakopanem

Post ze zdjęciem zakopiańskiego obiektu umieścił na swoim profilu na Facebooku m.in. portal "Nie tylko Zakopane". We wpisie podana została informacja na temat nowo powstającej budowli:

- W Zakopanem, obok Galerii Hasiora, powstaje budynek na wzór amfiteatru. Takie zakopiańskie koloseum...

Niestety pomysł inwestora nie przypadł do gustu internautom. W sieci pojawiło się mnóstwo żartobliwych komentarzy na temat nowo powstającego hotelu.

- Budują Colosseum i górale będą walczyć.

- Jak mogłem to przegapić. Czysty przykład architektury góralsko-imperialnej!

- Bardzo mi przykro. Miała być rewitalizacja Warszawianki, a jest kolejny gargamel.

Hotel powstaje w miejscu dawnego pensjonatu "Warszawianka"

Oburzenie wśród internautów wywołane jest nie tylko wyglądem hotelu, ale też faktem, że powstaje w miejscu "Warszawianki" - domu wczasowego wpisanego do ewidencji zabytków. Budowla nie była jednak objęta ścisłą ochroną konserwatorską, dlatego w 2016 roku obiekt został zburzony ze względu na zły stan techniczny.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC